GALERIA JARTE GOŚCI MICHAŁA ŁUCZAKA Z BRUTALEM [ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ]

26 lutego w piątek o godzinie 19.00 zapraszamy do galerii JARTE na wernisaż wystawy „Brutal-retrospekcja“ Michała Łuczaka. Będzie czynna do 31 marca 2016 r.Michał Łuczak dokumentował ostatnie chwile istnienia dworca kolejowego w Katowicach. Zdjęcia powstawały w czasie gdy podejmowano decyzję o jego wyburzeniu mimo protestów ze względu na unikatową wartość architektoniczną. Dworzec był czołowym przykładem architektury brutalistycznej w Polsce i jednym z kilku budynków tej skali na świecie. Fotograf pracował nad zdjęciami od czerwca 2010 roku do 11 stycznia 2011 roku, kiedy to wyburzono ostatni żelbetowy kielich.
Zdjęcia Łuczaka nie poddają się łatwej klasyfikacji. Nie jest to prosta dokumentacja procesu wyburzenia ale bardziej zapis miejsca i specyficznego ekosystemu jaki tworzyło.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć unikatową książkę fotograficzną „Brutal” która w 2013 roku otrzymała nagrodę w konkursie Najlepsza Publikacja Fotograficzna Roku w kategorii Selfpublishing.

Michał Łuczak – ukończył studia w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Republika Czeska), gdzie obecnie kończy doktorat. Od 2010 roku jest członkiem kolektywu SPUTNIK PHOTOS skupiającym fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jest też wykładowcą w Akademii Fotografii. Mieszka w Giszowcu, górniczej dzielnicy Katowic, pracuje głównie w Warszawie.

JAK DOTRZEĆ DO GALERII JARTE? ZOBACZ MAPĘ.

Wystawa oraz działalność galerii jest współfinansowana przez Gminę Miejską Mielec.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!