Już jest! Wspólne biuro stowarzyszeń w Łojczykówce otwarte!

Ponad 40 metrów kwadratowych, 4 pomieszczenia (w tym kuchenne), ekran, tablice, szafki, biurka, stoły i kilkanaście miejsc siedzących - to wszystko czeka na zainteresowane organizacje w Łojczykówce.

O takim przeznaczeniu Łojczykówki (zabytkowego miejskiego lokalu przy ulicy Mickiewicza 2, na samym rogu rynku mówiło się od dawna. Jeden z lokali w budynku zajęła Fundacja Klub Młodych Liderów. Na braki lokalowe od dawna narzekaly liczne organizacje, sprawę podnosiliśmy także my (Obywatelski Mielec). Na miejsce wspólne w ubiegłym roku nie udało się pozyskać finansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Teraz, przy samodzielnym finansowaniu Miasta miejsce nareszcie zostało otwarte. W grudniu rozpisano przetargi na wyposażenie, przez kilka tygodni trwał remont i 15 marca odbyło się spotkanie infromacyjne i rozpoczęły dni otwarte.

Biuro organizacji pozarządowych w Łojczykówce - fot. Krzysztof Tańcula
Tak zwane inkubatory trzeciego sektora - wspódzielone biura, miejsce na spotkania czy szkolenia - działają w okolicznych miejscowościach, a w Rzeszowie były momentami jednocześnie 3 takie placówki. Stają się ważnym miejscem życia społecznego, lokują w nich liczne wydarzenia.


Na jakich warunkach można korzystać z Łojczykówki?

W tym momencie trwa nabór organizacji zainteresowanych stałą obecnością i podziałem kosztów.To symboliczny czynsz 1 zł/m2/miesięcznie i media  Na chwilę pisania tekstu są 4 takie organizacje.
Możliwości mogą poszerzyć sami najemcy w zależności od ich planów, inwencji, jak i propozycji z zewnątrz.

W celu poznania szczegółów należy kontaktować się z Biurem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego - Magdalena Pękalska mpekalska (at) um.mielec.pl

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!