społeczna strona miasta

Rowerowa Masa Krytyczna po raz 15ty - zobacz trasę!

29.sierpnia - jak zwykle w piątek - przejedzie po Mielcu Rowerowa Masa Krytyczna, już piętnasty raz. Wydarzenie nagłaśnia potrzeby rowerzystów, np. budowy ścieżek rowerowych i większego bezpieczeństwa ruchu. Udział może wziąć każdy, wystarczy przyjechać na Plac AK na godzinę 16:45 - zobacz trasę.

Rowerowe masy krytyczne organizowane są w całym kraju, polegają na zorganizowaniu maksymalnie dużej grupy rowerzystów i wspólnym przejeździe przez miasto. Akcję zabezpiecza Policja, przy tej okazji także edukuje na temat bezpieczeństwa ruchu.

Masa-integracja czy masakra-krytyczna?

- Mielec powinien być miastem rowerowym, tego chcemy i do tego dążymy. Jednocześnie chcemy podziękować za to, co już zostało zrobione.
Rowerzyści są uczestnikami ruchu drogowego i apelują o to, aby traktować ich poważnie, a także budować ciągi do bezpiecznej, bezkolizyjnej jazdy.
- Pokażmy, że jest nas baaaardzoooo dużo !!! - zachęcają organizatorzy.
Swój planowany udział można także ogłosić dołączając do wydarzenia na FB, gdzie na bieżąco ukazują się aktualności dotyczące imprezy: https://www.facebook.com/events/518436271635474/

Trasa tej edycji Masy będzie miała 8,5 kilometra. Zapraszamy!


Trasa masy krytycznej w Mielcu - start Plac AK, al. Niepodległości

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: