Naucz się pracować z grupą i uczyć postaw obywatelskich - bezpłatnie do 5.października

Do 5. października trwają zapisy do programu uczącego pracy z grupą i dającego narzędzia rozwijania postaw obywatelskich metodą dramy - odgrywania ról. Po czterodniowych warsztatach już w październiku w Rzeszowie, nastąpi praca w zespołach i opieka trenerska, aż do marca 2015. To darmowa DRamowa Akademia Wolontariacka organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Jakie są korzyści z udziału w tym darmowym projekcie? 
Pod okiem doświadczonych trenerów nauczysz się podstaw pracy z grupą przy wykorzystaniu dramy,
Będziesz uczestniczył/a w serii szkoleń podnoszących kompetencje osobiste i społeczne potrzebne na rynku pracy i w życiu codziennym (takich jak: współpraca w zespole, komunikacja, twórczość, proaktywność);
Poznasz w teorii i praktyce metodę dramy stosowanej i jej wykorzystanie w działaniach proobywatelskich
Zainspirujesz się spotkaniem z nowo poznanymi ludzi i stworzysz z nimi warsztaty dramowe.
Zdobędziesz cenne doświadczenie i twórczo spędzisz czas.

Drama jest jedną z najbardziej efektywnych metod edukacyjno-profilaktycznych. Bazuje na spontaniczności i zdolności do wchodzenia w role, więc nie wymaga od uczestników umiejętności aktorskich. Pozwala przeanalizować w grupie sytuacje problemowe, trenować nowe zachowania, umiejętności oraz nabrać dystansu i nauczyć się nazywać emocje. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom rozwija zdolności społeczne [m.in. skuteczną komunikację, otwartość, świadome i twórcze działanie, proaktywność] oraz wspiera rozwój osobisty.
Jeśli, działasz społecznie i chcesz mieć wpływ na to co dzieje się w twoim otoczeniu, chcesz być odpowiedzialny za zmiany i aktywnie działać obywatelsko, poznać metodę dramy stosowanej, ważna jest dla ciebie współpraca, działanie i rozwój i masz czas i chcesz zaangażować się w regularne działania.

Tematyką będzie budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Uczestnicy poznają metodę dramy i pod okiem tutorek ze Stowarzyszenia, w 4-osobowych zespołach, stworzą własne dramowe działania proobywatelskie.  

Program Akademii - harmonogram warsztatów:  

 • 4-dniowe warsztaty dotyczące współpracy i działań proobywatelskich
 • 2-dniowe warsztaty z technik dramowo-teatralnych
 • 2-dniowe warsztaty superwizyjne - prezentacja stworzonych w 4-osobowych zespołach narzędzi dramowych
 • informacja zwrotna i wsparcie tutora/tutorki zespołu (pomoc w realizacji warsztatu na poziomie merytorycznym)
 • poznanie projektów i działań dramowych realizowanych przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
Dokładny harmonogram i daty na stronie: http://stop-klatka.org.pl/harmonogram-podkapracie/

Kto może wziąć udział? - Kwalifikują się osoby z Podkarpacia, które poza chęciami:
 • są działaczami społecznymi i obywatelskimi, animatorami, wolontariuszami i pracownikami organizacji pozarządowych i działają lub chcą działać w obszarze edukacji obywatelskiej;
  i
 • mają za sobą pierwsze doświadczenia (nie mniej niż 20 godzin) w warsztatowej pracy z grupami nie mniej niż 8 osób (prowadzenie zajęć z dziećmi lub młodzieżą na świetlicy, w szkole, na obozach, warsztatów dla dorosłych itp.)
  i
 • są studentami, którzy działają już w Kołach Naukowych, wolontariacie, w organizacjach pozarządowych,
  i
 • są osobami dorosłymi, które chciałyby podjąć własne działania na rzecz otoczenia, ale potrzebują do tego narzędzi i wsparcia trenerów i tutorów oraz poznania innych aktywnych osób w środowisku, aby móc wspólnie działać;
Z udziału wykluczeni są profesjonalni trenerzy.

Rekrutacja na stronie: http://stop-klatka.org.pl/rekrutacja/

Naprawdę za darmo?
Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Wolontariat w STOP-KLATCE. Projekt lokalnie w woj. lubelskim i podkarpackim wspierają: Prezydent Miasta Lublina, Fundacja Rozwoju "Dobre Życie", Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "AKTA", ACK UMCS „Chatka Żaka”, Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS, Dom Kultury NARNIA.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!