Zapraszamy na wernisaż wystawy Kingi Bielec

30 grudnia w środę o g. 19.00 w Galerii JARTE odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. "Tato, ja i wszystko inne" autorstwa Kingi Bielec. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturalne JARTE, a wystawa jest współfinansowana przez Gminę Miejską Mielec.Wernisaż będzie też okazją do świętowania oficjalnego otwarcia Galerii JARTE, która znajduje się przy ul. Tytusa Chałubińskiego 6 w Mielcu na osiedlu Smoczka. Stowarzyszenie od ubiegłego roku wynajmuje tam lokal.

Kinga Bielec bierze udział w wystawach fotograficznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE od wielu lat. To jej pierwsza indywidualna ekspozycja. - Pokażę na niej głównie kolorowe zdjęcia z okresu 2008-2015 oraz przedmioty związane z moim ojcem. Tato, Alfred Bielec, był artystą rzemieślnikiem. Zmarł nagle w 2013, pozostawiając po sobie archiwum dokumentów, zdjęć swoich prac metaloplastycznych i złotniczych, rysunki techniczne, projekty i wiele innych przedmiotów. Obecnie pracuję nad monografią jego życia i twórczości.

Wystawa kończy okres, w którym autorka fotografowała przedmioty osobiste i miejsca, związane z ojcem. Ma być opowieścią o bliskości, relacji córki z ojcem, o tym, co zostawił i co jej o nim przypomina. To bardzo osobisty projekt, intymny momentami i subtelny w swojej wymowie. Kinga rozpoczyna obecnie działania dziennikarskie i archiwistyczne, zapraszając chętnych do uczestniczenia w nich. [FORMULARZ http://goo.gl/forms/SNG0oti9eg ]

W pracy nad ostatecznym kształtem wystawy pomagał jej Krzysztof Gładysek z JARTE. - Działalność Stowarzyszenia opiera się między innymi na współpracy, a szczególnie ważne jest, gdy tworzymy coś wspólnie. Pomocy kolegów ze stowarzyszenia jest dla mnie nieoceniona i bardzo ważna. Zapraszam do obejrzenia efektu naszej pracy! - informuje autorka.O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!