społeczna strona miasta

Galeria Aviator w rękach E.Leclerc - co to oznacza?

9.lutego doszło do zmiany właściciela Galerii Aviator. Zakupu od Spółki Rank Progress dokonała Pergranso, która jest zarządcą polskich nieruchomości sieci E.Leclerc.

Kwota inwestycji według agencji Reuters opiewa na ponad 67 milionów złotych. Wcześniej Państwowa Agencja Prasowa podawała kwotę 60 milionów.

O szczegółach przejęcia AVIATORa informuje Portal PRZEkarpacie.pl - >> tutaj<<

a tutaj Lista sklepów, jakie pojawią się w galerii Navigator.

Co oznacza zmiana właściciela AVIATORa dla Mielca i Smoczki?W kraju zdarzały się sytuacje, gdy przy "podmianie" właściciela inwestycji zmieniała się koncepcja i nowy gospodarz nie respektował ustaleń poprzednika, np. względem przeznaczenia obiektu. Tego typu sygnałów na ten moment w Mielcu nie ma.

Wiceprezydent Siemek jest spokojny, jak rozumiemy z odpowiedzi na pytania o przejezdność Osiedla Smoczka zadawane podczas sesji Rady Miejskiej 4.lutego . Zakończenie jednej z przecznic widzi w końcu marca, nawet przy uwzględnieniu 2 tygodni na zmiany właścicielskie budowanej tam Galerii Aviator. Podobnie w rozmowie z radnymi o odprowadzaniu wody z tego terenu, odparł że wszystko jest pod kontrolą, pewny możliwości wejścia na teren inwestycji ze wspólną wizytacją.

Nie ma żadnych sygnałów o zatrzymaniu prac czy zmianie przeznaczenia obiektu. Kwota sprzedaży jest wyższa od wartości całego zlecenia budowy, a poprzedziła ją też grudniowa sprzedaż części areału pod market budowlany.

Nowe kino nadal niewiadomą

Dowiadujemy się także, acz nieoficjalnie, że sieć Helios rozesłała właśnie zapytania ofertowe na zlecenie prac wykończeniowych kina w Mielcu i Krośnie - na ten moment wnioskować możemy jedynie o zainteresowaniu tutejszą lokalizacją.
W ubiegłym roku pojawiały się sygnały, że umowa z siecią kinową nie jest podpisana i dywagowano, czy projekcjami w tej lokalizacji nie powinno zainteresować się samorządowe Kino Galaktyka.

Bardziej prawdopodobne od marki kina jest marka marketu spożywczego. Francuska sieć E.Leclerc jest już obecna w Rzeszowie. Oferuje tam zakupy przez internet (także spożywcze, z dowozem) i stację benzynową. Czy tego możemy się spodziewać i w Mielcu? Czekamy na więcej szczegółów.

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: