społeczna strona miasta

Co zrobisz mieszkańcu za 5 tysięcy mikro-grantu? Spotkanie informacyjne 19.lutego

Trwa nabór wniosków w kolejnej edycji "Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych" - mikrograntów. Projekty na 2016 rok można składać do 28.lutego. Spotkanie informacyjne odbędzie sie w piątek, 19. lutego o godzinie 17:00 w Starostwie Powiatowym przy ul.Sękowskiego w Mielcu.Zasady przyznawania grantów 5 tysięcy złotych

O zasadach mikrograntów FIO pisaliśmy już tutaj >>

W skrócie: nie jest wymagany finansowy wkład własny, do rozliczeń można ale nie trzeba skorzystać z konta organizacji pozarządowej. Dwadzieścia procent kwoty mogą stanowić koszty obsługi zadania.

Wystarczy pożyteczny cel

Jak czytamy w zapowiedzi:
W ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne w latach 2014 – 2016 nowopowstałe organizacje społeczne oraz grupy nieformalne (min. 3 osoby) mogą uzyskać dotację do wysokości 5000 złotych na zadania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego. Przykładowe obszary objęte wsparciem finansowym: pomoc społeczna; rozwój gospodarczy; ochrona i promocja zdrowia; działalność na rzecz seniorów; promocja tradycji narodowych; wypoczynek dzieci i młodzieży; promocja dziedzictwa narodowego; promocja i organizacja wolontariatu; pomoc dla Polonii i Polaków za granicą; rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. 


Spotkanie informacyjne odbędzie się pod tytułem: „Jak efektywnie uczestniczyć w projekcie „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”. Wystarczy przyjść: 19 lutego 17.00 - sala narad Starostwa Powiatowego w Mielcu, ul. Sękowskiego 2b.

Program spotkania informacyjnego grantów w Starostwie:


  • O programie FIO, projekcie Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne i możliwych do realizacji inicjatywach w ramach ww. programu i projektu · 
  • Pytania i odpowiedzi - cz. 1 · Regulamin, formularz wniosku, karta oceny wniosku · 
  • Pytania i odpowiedzi - cz. 2 · 
  • O animacji lokalnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii 


Formularze konkursowe: pobierz stąd >>

 Dodatkowych informacji udzieli: Stanisław Baska, Tel.: 607 560 016, E-Mail: [email protected]

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: