społeczna strona miasta

Co nasi mówili w Sejmie? - Dwóch młodzieżowych posłów z Mielca

Poznaj jak na to zasłużyli i co mówili w Sejmie! Podczas corocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca Mielec reprezentowali Maksymilian Kilian i Hubert Wejman - członkowie mieleckiego koła Stowarzyszenia KoLiber.


sejm dzieci i mlodziezy mielec
Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy w czasie siedmiotygodniowej rekrutacji musieli podjąć działania animacyjno-badawcze związane z wybranym miejscem pamięci. Spośród 626 dwuosobowych zespołów komisja oceniająca Instytutu Pamięci Narodowej wyłoniła 230 najwyżej ocenionych, które 1 czerwca miały okazję zasiadać w izbie niższej parlamentu.

ZOBACZ wystąpienie mielczanina w Sejmie:XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się W ubiegłą środę, 1 czerwca. Miejsca w ławach poselskich zajęli także Maksymilian Kilian oraz Hubert Wejman, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu i członkowie mieleckiego koła Stowarzyszenia KoLiber. Byli oni jedynymi przedstawicielami miasta Mielca oraz powiatu mieleckiego. Podczas obrad Sejmu młody poseł Hubert Wejman zabrał głos i podczas swojego wystąpienia przedstawił założenia swojej poprawki do uchwały. Młodzi mielczanie, aby wziąć udział w XXII edycji SDiM zorganizowali 2 kwietnia grę miejską "Śladami Jędrusiów" w celu promocji miejsca pamięci jakim jest tablica na Sądzie Rejonowym w Mielcu upamiętniająca akcję rozbicia więzienia Gestapo. O udział w Sejmie rywalizowały jeszcze 2 inne zespoły z Mielca.

Hubert Wejman na mównicy sejmowej

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: