Co naprawdę można zrobić z zanieczyszczeniem powietrza? Nadchodzi #SMOGATHON

Mamy apele, petycje i "działania w kierunku", a krakowianie postanowili zabrać się za problem smogu inaczej. Zaplanowali na weekend 26-28 listopada wydarzenie typu "hackathon", czyli wspólne majsterkowanie z elektroniką i komputerami. Zapisy na "Smogathon" są otwarte, można wygrać nagrody i sprezentować społeczeństwu "na Mikołaja" nową broń na smog!


smogathon krakow jakosc powietrza technologie rozwiazania 2016

Zgłoszenia na weekendowe wydarzenie zbierane są od zespołów z pomysłami. To od 2 do 6 profesjonalistów z dziedzin jak grafika, programowanie, biznes czy innowatorzy-projektanci. Odbędą oni spotkania z mentorami, którzy wynajdą dziury w ich rozwiązaniach, doradzą kierunki rozwoju i sposoby na ulepszenia. Z 25 przyjętych zespołów do finału wejdzie 10. Poniedziałkowy finał polegał będzie na prezentacjach rozwiązań, stworzonych przez weekend prototypów i wizji dalszego rozwoju. Zwycięzcy finału otrzymają nagrody, a najlepszy projekt także dofinansowanie rozwoju projektu.

Imprezie towarzyszy zbiórka pieniędzy m.in. na sadzenie drzew i ośrodek edukacji antysmogowej, jej szczegóły tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/smogathon

Wydarzenie promuje wesoły film ze "znanymi i lubianymi" branży internetowej - obejrzało go już 14 tysięcy osób:
 

Jakie są warunki udziału? 

Wymagana jest znajomość języka angielskiego. Pomysł musi być rozwiązaniem technologicznym - ma walczyć ze smogiem za pomocą technologii. Do zgłoszenia należy dołączyć 1,5 minuty filmowej prezentacji projektu zachęcającej do przyjęcia go - pełny formularz pod adresem:  http://apply.smogathon.com/ Należy wypełnić go do 30.października. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i noclegi. 

Więcej informacji na www.smogathon.com oraz Facebooku: https://www.facebook.com/Smogathon/

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!