[Badanie] Problem zanieczyszczenia powietrza dla połowy Polaków nie jest poważny

CBOS zbadał postawy Polaków na temat smogu - dla ponad połowy problem nie jest poważny (29 proc. postrzega jako mały, 24 proc. nie widzi problemu). Badani wypowiedzieli się też o rozwiązaniach - poznaj, jak myślą!


Problem jakości powietrza to tylko problem z węglem?


Jak czytamy na stronie CBOS:
W opinii badanych problem smogu najskuteczniej ograniczyłoby wycofanie z rynku węgla złej jakości oraz dopłaty dla najuboższych do wymiany starych kotłów. Wśród najczęściej oczekiwanych działań znalazły się ponadto: dopłaty dla najuboższych do opału, kary dla palących śmieciami lub innym paliwem złej jakości, dofinansowanie docieplania budynków, a także wsparcie dla wykorzystywania ekologicznych systemów grzewczych.


badania powietrza smog zanieczyszczenie opinie problemBadania poglądów Polaków o zanieczyszczeniu powietrza

CBOS podaje też, że ponad dwie piąte Polaków (44%) twierdzi, że smog jest poważnym problemem w miejscu ich zamieszkania, okolicy, w tym jedna piąta (19%) uważa, że bardzo poważnym. Niemal co trzeci (29%) mówi o niewielkiej skali problemu zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy, natomiast co czwarty (24%) w ogóle go nie dostrzega.

poglady polakow smog zanieczyszczenie powietrza badania


Źródło: http://www.cbos.pl/PL/publikacje/news/2018/10/newsletter.php

O autorze Krzysiek Tańcula

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!