społeczna strona miasta

Nauczą za darmo jak wychować urzędnika na współpracownika

Do 15. sierpnia trwają zapisy liderów np. środowisk wiejskich, niepełnosprawnych, seniorów do udziału w szkoleniu z umiejętności związanych z udziałem w rządzeniu - decyzjach władz (tzw. działaniach partycypacyjnych). To 3 bezpłatne warsztaty: 5-6 września, 3-4 października oraz 17-18 października 2014 na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

szkolenie darmowe partycypacja praca zespołowa prowadzenie forum tarnobrzeg mielec

Tematyka zajęć warsztatowych:

  1. Komunikacja i kreatywność w pracy zespołowej,
  2. Przygotowanie efektywnej prezentacji,
  3. Trening umiejętności związanych z moderowaniem spotkań
  4. Planowanie i realizacja działań partycypacyjnych
Zgodnie z założeniami projektu w ramach udziału w projekcie każdy z uczestników będzie zobowiązany do udziału w pracach nad przygotowaniem oraz przy prowadzeniu wydarzenia partycypacyjnego (forum) na podstawie umowy wolontariackiej.

Jak dołączyć do tych aktywistów?

Zapisy: ankieta zgłoszeniowa na e-mail [email protected] lub pocztą tradycyjną lub osobiście do siedziby Stowarzyszenia. 
Pytania: [email protected]

Projekt zatytułowany jest “Rozwój umiejętności organizowania działań partycypacyjnych przez społeczności lokalne”

i organizuje go tarnobrzeskie Stowarzyszenie RIETW (Regionalny Instytut Ekorozwoju Terenów Wiejskich). Adresatami cyklu szkoleniowego są liderzy środowisk: osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z obszarów wiejskich, zamieszkujący i działający na terenach pogranicza województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Program szkolenia obejmuje trzy warsztaty dwudniowe oraz zaangażowanie uczestników w pełny proces przygotowania i prowadzenia 1-dniowego forum. Dzięki dotacji uzyskanej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 udział jest bezpłatny. Uczestnicy zapewniają we własnym zakresie dojazd do miejsca realizacji szkoleń oraz forum! Wszystkie warsztaty oraz forum będą realizowane na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: