Nauczą za darmo jak wychować urzędnika na współpracownika

Do 15. sierpnia trwają zapisy liderów np. środowisk wiejskich, niepełnosprawnych, seniorów do udziału w szkoleniu z umiejętności związanych z udziałem w rządzeniu - decyzjach władz (tzw. działaniach partycypacyjnych). To 3 bezpłatne warsztaty: 5-6 września, 3-4 października oraz 17-18 października 2014 na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

szkolenie darmowe partycypacja praca zespołowa prowadzenie forum tarnobrzeg mielec

Tematyka zajęć warsztatowych:

  1. Komunikacja i kreatywność w pracy zespołowej,
  2. Przygotowanie efektywnej prezentacji,
  3. Trening umiejętności związanych z moderowaniem spotkań
  4. Planowanie i realizacja działań partycypacyjnych
Zgodnie z założeniami projektu w ramach udziału w projekcie każdy z uczestników będzie zobowiązany do udziału w pracach nad przygotowaniem oraz przy prowadzeniu wydarzenia partycypacyjnego (forum) na podstawie umowy wolontariackiej.

Jak dołączyć do tych aktywistów?

Zapisy: ankieta zgłoszeniowa na e-mail [email protected] lub pocztą tradycyjną lub osobiście do siedziby Stowarzyszenia. 
Pytania: [email protected]

Projekt zatytułowany jest “Rozwój umiejętności organizowania działań partycypacyjnych przez społeczności lokalne”

i organizuje go tarnobrzeskie Stowarzyszenie RIETW (Regionalny Instytut Ekorozwoju Terenów Wiejskich). Adresatami cyklu szkoleniowego są liderzy środowisk: osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z obszarów wiejskich, zamieszkujący i działający na terenach pogranicza województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Program szkolenia obejmuje trzy warsztaty dwudniowe oraz zaangażowanie uczestników w pełny proces przygotowania i prowadzenia 1-dniowego forum. Dzięki dotacji uzyskanej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 udział jest bezpłatny. Uczestnicy zapewniają we własnym zakresie dojazd do miejsca realizacji szkoleń oraz forum! Wszystkie warsztaty oraz forum będą realizowane na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!