Huczne 15-lecie Amazonek - defilada, wyróżnienia i nagrody - zobacz film!

Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego obchodziło 7.czerwca swój jubileusz 15 lat istnienia. Po uroczystej gali w Szkole Muzycznej wyruszyła defilada przez miasto - zobacz zdjęcia i nagranie wideo!

UWAGA: Informacja dotyczy Stowarzyszenia Amazonek (kobiet, które przeszły choroby piersi), a nie LIGI Amazonek (czyli organizacji politycznej, która niedawno pojawiła się w Mielcu).
Amazonki Mielec
fot. Fundacja SOS-Życie
Organizatorem obchodów jest Fundacja SOS Życie, która pozyskała środki i sponsorów na organizację obchodów i parady.

Podczas gali podziękowania za wsparcie otrzymali:
  • Łucja Bielec uchonorowana przez samo Stowarzyszenie za stałe wsparcie, jakiego przez lata mu udzielała.
  • Bronisława Dybska kierującej Szkołą Medyczną w Mielcu - za udostępnienie sali, ciepłe przyjęcie i otwartość na potrzeby Amazonek. Przez te wszystkie lata zawsze spotykamy się z ciepłym przyjęciem i chcemy tym ludziom podziękować - jak opowiadała Jadwiga Wójtowicz.
  • Józef Smaczny
  • posłanka Krystyna Skowrońska   

Stowarzyszenie Amazonek jak prawdziwe mamy 

Na spotkaniu głos zabrała Halina Dąbrowska, która przewodzi Podkarpackiej Unii Amazonek. Opowiadała, że wszystkie lokalne stowarzyszenia mają wiele problemów, które są wyzwaniem. Amazonki jednak, chociaż mocno przez życie doświadczone, radzą sobie z tymi kłopotami. - Jeżeli jest się razem, to wszystko można poprowadzić - podkreślała Halina Dąbrowska. Przekazała mieleckim Amazonkom symboliczne kwiaty z napisem „Dla Mamy”, podkreślając, że często o działalności Amazonek można mówić, że roztaczają nad potrzebującymi opiekę jak prawdziwe matki.
Oprócz gratulacji dla mieleckich Amazonek zwróciła się ze szczególnymi podziękowaniami do dwóch osób

Bogata historia i sukcesy Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Mieleckiego

Stowarzyszenie postawiło sobie jako główny cel - zrzeszanie kobiet po mastektomii, udzielanie im wsparcia psychofizycznego, zwiększanie samodzielności, aktywności życiowej, zaradności, łagodzenie stresu po przebytym trudnym leczeniu, chemio- i radioterapii, łagodzenie stresu spowodowanego niepełnosprawnością. Zrzesza obecnie kilkadziesiąt kobiet i działa bardzo aktywnie. Jubileuszowe uroczystości zaplanowane na sobotę 7 czerwca o tym świadczyły. 24 sierpnia 1999 roku w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego. Od marca 2000 roku Stowarzyszenie jest członkiem Federacji Polskich Klubów po Mastektomii "Amazonki", która działa pod patronatem Polskiego Komitetu Zwalczania Raka, jest także członkiem Unii Wojewódzkiej. Nawiązało również kontakty z Klubami Amazonek i z Ośrodkami Rehabilitacyjnymi w wielu rejonach Polski. 26 marca 2001 roku Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.

Źródło artykułu i film z defilady - portal Hej.mielec.pl

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.