22 lata mieleckich AA - Stowarzyszenie Nowe Życie podsumowało rok!

18.października Stowarzyszenie Trzeźwościowe Nowe Życie zorganizowało mityng na 180 osób z całej Galicji. Świętowano 22 lata od powstania grupy AA "Nadzieja", 21 Al-anon "Odnowa" i 11 grupy AA "Opoka". Ten rocznicowy wieczór w SP nr 1 poza podsumowaniami i kolacją, obfitował w przejmujące opowieści, a zakończył się wieczorkiem tanecznym.

Mityng poprzedzony był dziękczynną Mszą św. w Bursie - Kaplicy pw. św. Stanisława Kostki w Mielcu przy ul. Warszawskiej, którą celebrowali: ks. dr Zbigniew Guzy z Tarnowa z okolicznościową homilią oraz ks. wikary z Parafii Ducha Świętego.

To znaczące rocznice:
XXII lat Grupy Anonimowych Alkoholików „Nadzieja”,
XXI lat Grupy Al-Anon „Odnowa” i
XI lat Grupy Anonimowych Alkoholików „Opoka”


Właściwą część, już w Szkole Podstawowej nr 1 prowadzili rzecznicy grup tj. Sławek, Dzidka oraz Wirek, a akredytacją przyjezdnych gości zajmowali się Józek i Henryk. Po powitaniu gości Zbyszek na prezentacji multimedialnej przedstawił historię ruchu AA oraz mieleckich grup trzeźwościowych. Przedstawił też pochodzącego z Rzeszowa, a obecnie długoletniego mielczanina - Henryka, naszego rekordzistę trzeźwościowego - 27 lat abstynencji, którego nagrodziły gromkie brawa.

Dorobek "Anonimowych" zauważany

Potem głos zabrali goście ks. Zbigniew Guzy (dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości przy Kurii w Tarnowie), Bogdan Bieniek (v-ce prezydent Mielca) i Marek Paprocki (dyrektor SP nr 1), którzy podkreślili wielki dorobek wszystkich mieleckich grup trzeźwościowych, przez które przewinęło się przez te lata setki osób, znaczenie grup dla promowania trzeźwego stylu życia mieszkańców Mielca i okolicy oraz życzyli owocnej działalności na dalsze lata, za co uczestnicy podziękowali oklaskami.
Właściwy mityng rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia tych, którzy odeszli z naszych grup w ciągu ostatnich dwóch lat. Następnie trzymając się za ręce odmówiono tradycyjną modlitwę „O pogodę ducha”.
Po niej rozpoczęły się wypowiedzi uczestników. Wiodącym tematem było hasło:

„Kim byliśmy, co się z nami stało, jacy jesteśmy obecnie”

Mikrofon był otwarty na wszystko, co podpowiadało serce - głos zabierali członkowie mieleckich grup oraz nasi goście, reprezentanci grup AA, Al-Anon (współuzależnieni) i DDA (dorosłe dzieci alkoholików). Wypowiedzi wielu osób chwytały za serce i każdego nagrodzono brawami. Przyjechali przedstawiciele grup z: Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa, Tarnobrzega, Ropczyc, Dębicy, Tarnowa, Brzeska, Nowego Sącza, Nowej Dęby, Wierzchosławic, Brzozowa, Jedlicz, Głogowa Młp., Partyni, Borowej, Gliny Wlk., Czermina, Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska Kamiennej. Dzięki finansowaniu, rozmawiano przy zastawionych stołach i wydano 2 ciepłe posiłki i po zakończeniu mityngu ok. 21, rozpoczął się wieczór taneczny z zespołem DRASTIK. Ten przygrywał do 2. w nocy - można więc wysnuć wniosek, że zabawa była świetna, a cała rocznica udana.
 
Wszystkich zaproszono znów za 2 lata (te imprezy urządzane są w takim cyklu), a wcześniej na tradycyjny już BEZALKOHOLOWY BAL SYLWESTROWY organizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”.
Przy okazji życzymy przy tej okazji, aby ludzie w naszym mieście i okolicy, którzy mają problem alkoholowy oraz członkowie ich rodzin, trafili do mieleckich grup trzeźwościowych, bo min. tu jest dla nich pomoc, ratunek i nadzieja. Opracował: Henryk P., redakcja KT.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!