[Wideo] Ile jesteś w stanie zrobić dla sąsiada? - zobacz wzruszający eksperyment

Często zastanawiamy się co zrobilibyśmy w ekstremalnej sytuacji. Myślimy o sobie, że jesteśmy hojni i uczynni, że w potrzebie można na nas liczyć. Ten eksperyment pokazuje, jak dalece można się w tym posunąć i co oznacza naprawdę dobre sąsiedztwo - zobacz wideo!

wzruszający eksperyment sąsiedzki flashmob wolontariat


W lutym na spotkaniu o innowacjach społecznych w Mielcu rozmawialiśmy o programie na telefon służącym do "udostępnienia swoich oczu" niewidomemu. Poniższa akcja jednak idzie znacznie dalej i wymaga od pomagającego więcej wysiłku - całe dnie pracy! 
** Chcesz pomagać wygodniej? - Użyj numeru KRS z tej listy i koniecznie wpisz do swojego PITu:
www.lista-KRS-OPP-1-procent-podatku.html **

Ręce, które słyszą

Akcję zrealizował Samsung przy okazji uruchomienia nowej usługi - internetowego konsultanta posługującego się językiem migowym. "Wkręcony" sąsiad nie spodziewał się tego zupełnie. Nawet w najgłębszych marzeniach zapewne nie pojawiło się coś takiego - że wszyscy mijani ludzie będą mogli się z nim bez przeszkód porozumieć. To trochę tak, jak obecnie wyjazd Polaka do Londynu ;)

Może warto bardziej upowszechnić naukę języka migowego? Co myślicie?

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!