29.maja Walne Zgromadzenie członków Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej MSM

W piątek, 29.maja, o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka coroczne Walne Zgromadzenie członków Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Program jest tajny - tylko do wiadomości zaproszonych.

Sprawa jest o tyle istotna, że ta Spółdzielnia liczy 11 tysięcy członków (a są nimi maksymalnie 1-2 osoby na rodzinę, zasoby to ok. 10 tysięcy mieszkań) - jej decyzje i działalność ma zatem wpływ na znaczną część mieszkańców Mielca.

Szkoła Podstawowa nr 11


Zwoływanie Zgromadzeń MSM budzi kontrowersje - ich terminy rozpoczęcia wypadają rano - trwają w godzinach pracy, w dni robocze. Mieszkańcom nie podoba się też lokalizacja - odległa od centrum.
Zarząd MSM jest krytykowany za (zdaniem osób wyrażających publicznie swoje zdanie) ustalanie nieproporcjonalnych do MZBM wysokość rachunków za ogrzewanie, sposób rozliczeń (od powierzchni mieszkania), wynagrodzeń Zarządu i dochodów z działalności budowlanej (deweloperskiej). Do sprawy włączyli się nawet radni miejscy ubiegłej kadencji.

Członkowie informowani są o spotkaniu doręczanymi do mieszkań zaproszeniami, minimum 2 tygodnie wcześniej. Na ubiegłoroczne Walne przyszło nieco ponad 220 osób.

Zapowiedzi spotkania nie ma na stronie internetowej MSM.mielec.pl
Szczególnie tajny jest program spotkania - dostępny jest tylko dla członków - w zaproszeniu lub do wglądu w biurze MSM.
Dowiadujemy się jedynie, że spotkanie ma potrwać nie dłużej, jak do godziny 15.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!