Nowa dyskusja o Kronospanie - Skrzypiec, Muller, Maj i Talarek w piątek na HydeParku

W piątek 26.czerwca o godzinie 19. spotkanie z cyklu HydePark na Górce Cyranowskiej na temat działalności firmy Kronospan. Wśród debatujących będą Mikołaj Skrzypiec (Specjalna Strefa Ekologiczna), przedsiębiorca Markus Müller, aktywista-polityk Grzegorz Maj, publicysta Andrzej Talarek oraz inni uczestnicy - mieszkańcy, którzy zechcą zabrać głos.Działalność zakładu produkcyjnego firmy Kronospan Mielec, ulokowanego w strefie ekonomicznej budzi kontrowersje w związku z uciążliwością emisji różnych substancji do powietrza. Od początku 2015 roku toczy się sprawa zmian w firmie (jak twierdzą dostosowujące do nowych ekologicznych norm), co mieszkańcy chcą zablokować (postrzegając jako rozbudowę). Przedstawiciele firmy odbyli w ostatnim czasie 2 spotkania z Radą Miejską oraz przybyli na spotkanie na terenie osiedla Mościska (pisaliśmy o tym tutaj>>)

O spotkaniach HydePark

Spotkanie HydePark ma konwencję otwartego mikrofonu, bez cenzury. Kolejni dyskutanci przedstawiają swoje poglądy, następnie mogą wymieniać się głosem, polemizować. Całość często kończy występ lokalnych artystów. To jedne z pierwszych wydarzeń wykorzystujących nową przestrzeń - ławki i podesty - w świeżo oddanym Parku Leśnym na Górce Cyranowskiej.

Obywatelski Mielec patronuje całemu cyklowi, wcześniejsza edycja dotyczyła obecności Straży Miejskiej, jeszcze wcześniejsza o budżecie obywatelskim, gdy zabieraliśmy głos. Po doświadczeniach z edycjami w terminach sobotnich, organizatorzy przełożyli wydarzenie na piątki.
Zapraszamy!

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!