Tutaj wypełnisz ankietę do poprawy jakości życia w Mielcu - ruszyły konsultacje!

Wystartowała ankieta badająca kondycję Mielca, do nowej Strategii Rozwoju. Każdy może w niej ocenić jakość życia: usługi, mocne strony, swój stosunek do miasta i wolę dalszego mieszkania oraz ważność dla 9 kierunków rozwoju. Odpowiedzi zbierane będą do 3.lipca.Ocena kondycji posłuży do przygotowania „Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Miasta Mielca na lata 2015-2020 z prognozą do roku 2025”. Strategia będzie obejmować zarówno diagnozę, jak i wizję oraz kierunki rozwoju Mielca. Zamówienie przygotowania Strategii wygrało wspólne konsorcjum firmy z Cieszyna - Delta Partner - z WSIiZ w Rzeszowie.


Jaka jest kondycja Mielca? - fot. Joy fitness club
Między badanymi usługami-wymiarami życia, ocenie poddawana jest "Aktywność organizacji pozarządowych" - nie możemy doczekać się wyniku.
Wśród 9 kierunków rozwoju zaproponowanych w ankiecie znajdujemy większość postulatów podejmowanych przez obywateli - Skuteczne rozwiązywanie problemów społecznych, Poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu, Poprawa estetyki i ładu przestrzennego w Mielcu, Tworzenie miejsc spotkań i aktywności mieszkańców oraz Promocja miasta i kreowanie marki Mielca. Fundacja PrzeKarpacie dostrzega pytanie o "Rozwój przedsiębiorczości i małego biznesu".
Mniejszą rolę przywiązalibyśmy do rozwoju edukacji na wszystkich poziomach czy przyciągania kolejnych inwestorów i rozwoju przemysłu.
Niestety te kierunki, jak i inne pytania ankiety nie są wyjaśnione, najtrudniej zrozumieć kierunek sformułowany "Rozwój infrastruktury technicznej i społecznej".


Jak informuje Urząd Miejski, do wypełnienia ankiety zaproszeni są wszyscy - mieszkańcy, instytucje, organizacje, przedsiębiorcy, media. Udział w badaniu pozwala wypowiedzieć się na najistotniejsze dla rozwoju naszego miasta tematy.

Jak widzimy, ankieta jest anonimowa i nie zawiera w metryce wskazania z której z wymienionych wyżej grup mieszkańców jest ankietowany. Pytani o opinię jesteśmy zatem prywatnie - dotyczy jakości życia, jak głosi baner i zapowiedź skierowana jest do mieszkańców. Liczymy zatem na osobne spotkania lub ankiety dla nas - organizacji, a także przedsiębiorców czy mediów.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut.

Jak zagłosować w ankiecie na kierunki rozwoju Mielca?


Ankieta jest dostępna:

 1. w wersji elektronicznej (do wypełnienia od razu w internecie)

  http://deltapartner.pl/ankieta_mielec/ 
   
 2. można również pobrać plik, uzupełnić go na komputerze i przesłać e-mailem na adres: strategia@um.mielec.pl
   
 3. lub wydrukować, wypełnić długopisem i wrzucić do pudełek
   

Pudełka do wrzucania ankiet w wersji papierowej są w następujących punktach: 

Urząd Miejski - ul. Żeromskiego 23 i 26,
MKS - ul. Moniuszki 12,
MPGK - ul. Wolności 29,
Dom Kultury SCK – al. Niepodległości 7,
MOPS – ul. Łukasiewicza 1c,
Pływalnia MOSiR Smoczka – ul. Powstańców Warszawy 2.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!