Charytatywny mecz gwiazd w niedzielę 24.kwietnia na Stadionie Miejskim!

W niedzielę na Stadionie przy ul.Solskiego w Mielcu wystartuje Turniej Charytatywny „Bądź kibicem dla potrzebujących”. Zysk z imprezy (cegiełki-bilety wstępu, licytacje gadżetów) trafi do rodzin piłkarzy poszkodowanych w wypadku busa w Weryni. Na murawie zobaczymy legendy Stali, Legii Warszawa, jak i reprezentacji narodowej - nazwiska takie jak Hajto czy Majdan.

Organizatorami turnieju są FKS Stal Mielec i LKS Wólczanka Wólka Pełkińska.
Najpierw, o godzinie 17:00, na murawie Stadionu Miejskiego zmierzą się w grze towarzyskiej piłkarze lidera 2 ligi FKS Stali Mielec z klubem Wólczanka Wólka Pełkińska.

Następnie, w turnieju gwiazd, do gry zaprosił byłych reprezentantów kraju znany dziennikarz Mateusz Borek. Do Mielca wybierają się między innymi: Radosław Majdan, Tomasz Hajto, Jacek Bąk, Piotr Świerczewski, Maciej Żurawski, Radosław Gilewicz czy Kamil Kosowski.

Drugim zespołem będzie Legia Warszawa Champions, czyli drużyna legend klubu ze Stolicy. W jego składzie Leszek Pisz, Jacek Cyzio, Jerzy Podbrożny, Jacek Kacprzak, Zbigniew Mandziejewicz, Cezary Kucharski, Jacek Bednarz czy Dariusz Dziekanowski.

Trzecim turniejowym zespołem będzie drużyna Legend Stali Mielec reprezentująca kilka pokoleń zawodników mieleckiego klubu.

Pełny program akcji - turnieju charytatywnego:


  • 14:00 – Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • 17:00 – mecz pomiędzy FKS STAL MIELEC – WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA
  • 18:30 – mecze turniejowe
  • Legendy Stali Mielec – Drużyna Mateusz Borka Wielkie Serca
  • Legendy Stali Mielec – Legia Warszawa Champions
  • Legia Warszawa Champions – Drużyna Mateusz Borka Wielkie Serca


Wstęp na turniej dla kibiców – trybuna zachodnia (ul. Kusocińskiego ) Stadionu Miejskiego w Mielcu, bilety-cegiełki: 5,10,20 złotych.

Patronat nad turniejem objął prezydent Mielca Daniel Kozdęba.


Cel akcji charytatywnej:


W busie, który uległ wypadkowi podróżowali piłkarze klubu Wólczanka Wólka Pełkińska – byli zawodnicy FKS Stali Mielec, którzy niemal wszyscy mieszkali w Mielcu. Zderzenie z ciężarówką na łuku drogi, w fatalnych warunkach atmosferycznych, okazało się tragiczne. Zmarło pięciu zawodników, jeden wciąż walczy o życie w szpitalu, tylko dwie osoby są dzisiaj w swoich domach z bliskimi.

Błyskawicznie ruszyła akcja wsparcia finansowego rodzin zmarłych piłkarzy oraz samych poszkodowanych, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego w rehabilitacji. Jej elementem jest zaplanowany na 24 kwietnia w Mielcu turniej piłkarski.
Zapraszamy!

O autorze Krzysiek Tańcula

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!