„Pamiątka z wojska” - wystawa fotografii Aleksandra Gładysza do 27 listopada

Do 27 listopada potrwa wystawa fotografii Aleksandra Gładysza. Tematem są wspomnienia z wojska i ich rekwizyty - tradycyjne chusty. Zobaczyć je można w Galerii Jarte przy ul.Chałubińskiego 6 w czwartki od godziny 19.

Wystawa pamiatka z wojska wku mielec

Autor prezentuje dokumentację fotograficzną z sentymentalnej podróży w przeszłość. Jej trasa prowadziła po materialnych i niematerialnych wspomnieniach z odbywanej przed laty zasadniczej służby wojskowej. Tymi wspomnieniami podzielili się z nim mężczyźni, którzy wtedy musieli spełnić swój obowiązek wobec państwa. Głównym artefaktem wystawy jest chusta wykonywana przez każdego żołnierza na zakończenie wojska. Chusty, ich właściciele i inne przedmioty to bohaterowie zdjęć wystawy Aleksandra Gładysza „Pamiątka z wojska.”

Aleksander Gładysz 

(ur. 1967 r.) – członek ZPAF oddziału Krakowskiego oraz kolektywu fotograficznego Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE. Miłośnik i propagator fotografii, brał udział wielu wystawach fotograficznych i festiwalach podróżniczych, uczestnik i laureat konkursów fotograficznych. Wystawa jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Mielec.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!