Pora na nowy etap kampanii przeciw wieży widokowej!! Poznaj, co ustaliliśmy!

Oto podsumowanie pierwszego etapu kampanii przeciwko wieży i start kolejnej fazy. Obecnie powołaliśmy do tego celu Komitet, podjęliśm kroki prawne i zaczęliśmy zbierać podpisy pod petycją Komitetu.

Co ustaliliśmy w pierwszym etapie?

 • natawienie parafii
  Ustaliliśmy, że parafie projektu nie inicjowały, nie jest związany z żadną koniecznością, np. rocznicą. Nie zamierzają wypowiadać się w tej sprawie. Interpretujemy to jako pozwolenie parafianom, aby byli w tej sprawie obywatelami. To obywatele powinni zdecydować, czy mają gest, czy sobie "życzą" czy nie. Uznajemy zatem, że katolicy także mogą być przeciwko temu projektowi.
  Jakkolwiek oficjalne stanowisko nie pojawiło się, to w rozmowach (które odbyły też zaprzyjaźnione redakcje - dziennikarze - za co dziękujemy) pojawiał się "sondaż" jako rozwiązanie problemu.
   
 • ustlailiśmy kto jest sojusznikiem w tej sprawie
  Parafie pozostają neutralne. Rady osiedli wyraziły poparcie - zabierając budżet obywatelski nie zaoferowano im żadnej alternatywy, a jak wskazują zgłaszane tradycyjną drogą projetky nie są brane pod uwagę.
   
 • Zebraliśmy też alternatywne rozwiązania i przygotowaliśmy własne "wyjścia" z problemu - ich publikacja w drodze.
 • uzyskaliśmy 8.lutego 6 stron odpowiedzi Urzędu Miejskiego na 15 pytań, wśród nich o okresie trwałosci dotacji unijnej na remont Parku Leśnego i potwierdzenie braku istnienia strategii turystyki.
Dzięki tyim informacjom złożyliśmy pisma w sprawie unieważnienia przetargu.
W tej fazie także odpowiedzieliśmy na Stanowisko Klubu radnych PiS z 2.lutego, co ukazało się w mediach 7.lutego. - Treść tutaj>> 
Te kroki pozwoliły na ułożenie treści petycji i 


W tym etapie także zawiązaliśmy komitet, poniżej skan aktu jego powołania:O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!