Konkurs dla uczniów na reportaż radiowy o kulturze, ekologii i opowieściach z Podkarpacia
Wystartował Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku". Ma zainteresować uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych kulturą, ekologią, ciekawymi ludźmi i miejscami Podkarpacia, ich piękna. Dźwiękowe materiały reporterskie o długości do 10 minut konkurują o nagrody finansowe, emisję prac na antenie, wejściówki na warsztaty dziennikarskie oraz współprowadzenie audycji "Świat Młodych" w Radiu Rzeszów. Można nadsyłać je do 17 czerwca.

konkurs dziennikarski radio rzeszów
Oto pełna informacja z Radia Rzeszów - organizatora konkursu z dn. 28.maja:

Ogłaszamy konkurs im. Rafała Potockiego dla młodych dziennikarzy
Polskie Radio Rzeszów ogłasza Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku". Chcemy w ten sposób upamiętnić Rafała Potockiego naszego zmarłego w ubiegłym roku kolegę - długoletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów, podróżnika i ekologa, miłośnika literatury, muzyki i pszczół. Rafał był niestrudzonym wędrowcem, na Podkarpaciu najczęściej odwiedzał Bieszczady, ale także Roztocze i tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. W "teren" często zabierał młodych dziennikarzy aby na miejscu pokazać im jak naprawdę wygląda ta praca, że klimat tworzą ludzie i to oni są najważniejsi. Rafał był wieloletnim kierownikiem wakacyjnej audycji Radio Biwak, prowadził także programy Ulica Kulturalna oraz Oko na Eko. Te właśnie zagadnienia są przedmiotem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku".

Zachęcamy uczniów III klas gimnazjów, VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się kulturą, ekologią, ciekawymi ludźmi i ciekawymi miejscami na terenie województwa podkarpackiego. Szczególnie zależy nam na pokazaniu - przez pryzmat ludzi i ich działalności - piękna miejsc szczególnie ukochanych przez Rafała - są to wspomniane Bieszczady, Roztocze, Puszcza Sandomierska oraz Rzeszów, gdzie mieszkał. Dźwiękowe materiały reporterskie, nagrane i zmontowane, nie mogą przekraczać 10 minut. Będą oceniane przez jury złożone z dziennikarzy oraz osób z całego regionu, z którymi Rafał spotykał się podczas realizacji swoich programów.

Nagrody:
Polskie Radio Rzeszów ufundowało nagrody finansowe a także te w postaci emisji prac na antenie, warsztatów dziennikarskich oraz współprowadzenia audycji "Świat Młodych".
Zgłoszenia:
Prace należy przesyłać do 17 czerwca 2019 roku do godziny 15:00.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi 29 czerwca podczas wydarzenia "Spotkajmy się w pół drogi - Koncert Pamięci Rafała Potockiego" w Rzeszowie.

Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy

Kontakt: Bernadeta Szczypta Polskie Radio Rzeszów tel. 536833969, e-mail [email protected]

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!