Nie daj sobie wcisnąć referendum - kampania koalicji NGO z udziałem mielczanina

Organizacje działające na rzecz praw człowieka i wspierające rozwój społeczeństwa obywatelskiego wyrażają stanowczy sprzeciw wobec referendum, które ma być przeprowadzone razem z wyborami parlamentarnymi 15 października. Tymi organizacjami są m.in. Amnesty International, OFOP i FOR, którego marketingiem kieruje mielczanin, Hubert Wejman.

Obawy wynikają z poważnych obaw co do uczciwości, legalności i konsekwencji referendum przeprowadzonego w takich warunkach i okolicznościach.

W ramach kampanii powstały spoty radiowe i telewizyjne, które emitowane są w mediach państwowych w bloku ogłoszeń referendalnych. Spoty robią furorę w mediach społecznościowych i spotkały się z pozytywnym odbiorem.

Zobacz spot kampanii referendalnej:

U przedstawicieli obozu rządzącego wzbudziły niezadowolenie - np.: artykuł wpolityce.pl i wpis rzecznika PiS: https://wpolityce.pl/polityka/665451-jak-chca-zmanipulowac-wybory-2023-roku

Forum Obywatelskiego Rozwoju z komunikacją pod wodzą mielczanina Huberta Wejmana odpowiada za stronę www akcji oraz telebim na rondzie Dmowskiego w Warszawie.

W koalicji są także Amnesty International, OFOP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Instytut Spraw Publicznych, KOD i Otwarta Rzeczypospolita. Wsparcia udzielił Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Mielczanin w Forum Obywatelskiego Rozwoju

Hubert Wejman reprezentuje Forum Obywatelskiego Rozwoju w tej koalicji. Dzięki jego zaangażowaniu kampania ruszyła w obszarze outdoor (powierzchnie poza-domem, przykład na zdjęciu) oraz powstała strona www.niedajsobiewcisnacreferendum.pl gdzie znajduje się instrukcja jak nie wziąć udziału w referendum. Do strony kierują spoty oraz wkrótce także kampania w internecie. 

Polecam odpowiedź na zarzuty jakoby odmowa udziału w referendum była niedemokratyczna: https://for.org.pl/pl/a/9443,komunikat-for-19/2023-dlaczego-bojkot-tzw-referendum-15-pazdziernika-jest-demokratyczny

- dodaje Wejman.

Jak i dlaczego nie brać udziału w referendum - poradnik

Na stronie www kampanii znalazł się poradnik najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, m.in. o przedzieraniu kart czy tajności głosowania:

niedajsobiewcisnacreferendum.pl 

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!