[Przewidzieliśmy!] Powiat Mielecki nie jest strefą wolną - uchwała o LGBT/demoralizacji uchylona

Happening Obywatelskiego Mielca z początkiem października stał się faktem - po naszym udowodnieniu, że Powiat Mielecki nie chce być "strefą wolną" Rada uchyliła własną uchwałę-stanowisko. Wydarzyło się to teraz, w wyniku zapytań Komisji Europejskiej o pobierane dotacje i wymaganiu oświadczeń w tym zakresie od dyrektora Urzędu Pracy.

Uchwała znosząca została podjęta na sesji 2 października 2023r, zniosła uchwałę z 21 czerwca 2021r Ta była "wersją 2.0" nie mówiącą wprost o LGBT, a demoralizacji i rodzinie.
 

Aktywiści do KE, KE do Urzędu Pracy, PUP do Rady Powiatu

Ze sprawą tzw. stref wolnych od LGBT walczą aktywiści tej społeczności (np. Bart Staszewski), jest także grupa skupiona pod marką "Atlas Nienawiści" prowadząca mapę tych stref.
 
Na sesji rady 2.10 dyrektor urzędu pracy Grzegorz Durak zaznaczył, że właśnie po zgłoszeniu jednego z aktywistów w Komisji Europejskiej dyskryminującego aktu prawnego Komisja Europejska poprosiła Wojewódzki Urząd Pracy o wyjaśnienie. Za oświadczenie niezgodne ze stanem faktycznym grożi odpowiedzialność, stąd pytanie do Rady Powiatu co robić, z sugestią uchylenia i rozwiania wątpliwości.

Radny powiatowy Kacper Głaz (syn wójta Tuszowa Andrzeja Głaza) mówił o "srebrnikach" których nie warto za wszelką cenę przyjmować. Radny Gacek odparł, że Tuszów Narodowy już taką uchwałę sam uchylił.

Rada Powiatu zagłosowała za uchyleniem.

Happening ze zgłoszeniem w konkursie na logo "Dzień dobry tu strefa wolna" 

O naszym hapeningu z propozycją logotypu promocyjnego Powiatu pisaliśmy tutaj:

 https://www.obywatelski.mielec.pl/2021/05/strefa-wolna-powiat-konkurs-logo-marketing-miejsc.html

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!