PORAŻKA akcji "Jak oni wręczają" - Nikogo to nie obchodzi

Kończymy prowadzoną przez nas od roku akcję dotyczącą wręczeń (czeków/dyplomów/grawertonów). Wychodzi na to, że mimo wysiłków wręczających i dumy z wykonywanych gestów nikogo to nie interesuje. Nadaremny okazał się także nasz pomysł sfinansowania i zatrudnienia pełnomocnika prezydenta ds. wręczeń - nie został dopuszczony do głosowania w Mieleckim Budżecie Obywatelskim.

O akcji - skąd pomysł?

Akcją chcieliśmy pomóc pasjonatom wręczeń poznać pełną gamę gestów wykonywanych dla dobra lokalnej społeczności.

Zauważywszy, jak wiele w obszarze wręczeń dokonują dla mieszkańców włodarze, posłowie i inne osoby publiczne, zwęszyliśmy okazję na projekty medialne - plebiscyt "Wręczenie roku" oraz bieżących relacji wideo czy sprzedaży fotoalbumów.Jak przebiegła akcja "Jak oni wręczają?"

Galerie zdjęć z wysiłków w obszarze wręczeń zbieraliśmy w specjalnej grupie na Facebooku "Jak oni wręczają [Mielec]" https://www.facebook.com/groups/1253720605368944 

Pracy do wykonania było sporo, każdy tydzień przynosił kolejne gesty i galerie fotograficzne. W ciągu roku pojawiły się nowe tzw. wieczory wręczania wyróżnień - dla pomagających Ukrainie oraz "Mielecki Laur Kultury" Śledziliśmy liczne pamiątkowe patery i medale w środowisku sportowym, a na Dzień Matki do rywalizacji dołączyła Elżbieta Burkiewicz z wręczeniem medali losowym przechodniom.

Wprowadziliśmy rozróżnienie na grawertony i wydruktony. Ten drugi termin zgłosiliśmy do plebiscytu "Słowo roku" PWN.
 

Prezydent bez pełnomocnika ds. wręczeń z Budżetu Obywatelskiego

Porażką okazał się także zgłoszony do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego projekt sfinansowania posady "Pełnomocnika ds. wręczeń" aby odciążyć włodarzy w tym obszarze zadaniowym, uwolnić cenny czas spędzany na mnożących się wieczorach wręczania wyróżnień, usprawnić przyjmowanie czeków czy pisanie przemówień. Ten nadaremny pomysł nie został nawet dopuszczony do głosowania przez mieszkańców w 2022 roku.


Tekst w formie informacji prasowej dla mediów tutaj: https://obywatelskimielec.biuroprasowe.pl/202289/porazka-obywatelskiego-mielca-wreczenia-nikogo-nie-obchodza 


O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!