Granty Fundacji Tesco do 10 tysięcy na warsztaty dla dzieci i młodzieży

Do 18.sierpnia przyjmowane są wnioski o 10000 zł na sfinansowanie programów zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży (jak warsztaty, szkolenia) w wymiarze min. 8 godzin miesięcznie (łącznie min. 72 godziny, trwające maksymalnie 9 miesięcy) realizowane przez organizacje pozarządowe.


"Pracownia Talentów" Fundacji TESCO jest konkursem grantowym, stworzonym z myślą o organizacjach pozarządowych, statutowo zajmujących się edukacją oraz opieką nad dziećmi i młodzieżą. Ideą konkursu jest wyłonienie ciekawych i wartościowych inicjatyw społecznych, a następnie wsparcie finansowe ich realizacji.

Pragniemy, aby dzięki naszej pomocy dzieci i młodzież uczestniczyły w ciekawych zajęciach oraz uczyły się nowych rzeczy. 

Pożądane cechy zgłaszanych projektów to:

  • „edukacja na miarę” - dopasowanie do indywidualnych potrzeb dzieci, ich społeczności lokalnych i wyzwań, przed jakimi przyjdzie im stanąć w przyszłości.
  • „edukacja z przyszłością” - wsparcie edukacji dzisiaj przeliczy się na możliwość pełnego uczestnictwa w życiu społecznym w przyszłości, celem zadbanie o lepsze jutro. 
  • „edukacja z optymizmem” - której towarzyszy uśmiech - optymistyczna, bo dająca radość
  •  „edukacji do współpracy” - silne  powiązane z społecznością lokalną, w której wspólnymi siłami można zdziałać więcej. Na dobrych, własnych przykładach kooperacji uczyć młodych ludzi współpracy. Celem wychowywać na aktywnych, wrażliwych i odpowiedzialnych obywateli. 
Organizacje pozarządowe mogą złożyć aplikację o środki na realizację projektów edukacyjnych: długoterminowych: czas realizacji 9 miesięcy (od października 2014 do czerwca 2015), dofinansowanie do 10000 PLN. Mogą to być: zajęcia jak warsztaty, szkolenia, w zakresie minimum 8 godzin zegarowych zajęć w miesiącu, czyli w sumie 72 godziny zegarowe przez cały okres trwania projektu.

Kontakt: [email protected] tel. 12 255 22 00
Więcej informacji oraz formularz i regulamin na stronie: http://www.fundacjatesco.pl/spolecznosci-lokalne/konkurs-grantowy-pracownia-talentow.php

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!