Co się wydaje tym Mielczanom? Nowe książki

Najnowsze popisy to wersja elektroniczna (ebook) "Siła to ona" Anny Bratek, której papierowy nakład wyczerpał się w dniu premiery 25.marca. Zapowiadamy też czwarty tom poezji Andrzeja Talarka - "Jak Piłat" oraz wrześniowe wydarzenie dla fanów poezji.

„Siła to ona” to autorski projekt w całości poświęcony kobietom.


Przez kilka lat trwało poszukiwanie bohaterek, z których życiorysów wyłania się obraz silnych kobiet, potęgi płci, zawsze stawiających na pierwszym miejscu to, w co wierzą, co dla nich jest najważniejsze. Nazwiska tych silnych kobiet nie są jednak znane z pierwszych stron gazet, wszystkie panie mieszkają w Mielcu i tutaj też toczy się ich życie ..

Wśród bohaterek są: pierwsza kobieta pilot w PZL Mielec, sanitariuszka i konspirantka w czasie II wojny światowej, biegaczka górska, założycielka pogotowia opiekuńczego dla dzieci oraz animatorka kultury, która dla Mielca porzuciła Mazowsze i Śląsk.

Jak przedstawia sama autorka - Anna Bratek:
Zapraszam do zapoznania się z e-bookiem "Siła to ona" autorskiego projektu, który realizowaliśmy w Marcinem Wąsikiem przez ostatnie 4 lata. Książka dotyczy kobiet, mielczanek, które swoim życiem udowodniły, że siła to ona... Jest to nasz obywatelski projekt. Książkę udało nam się wydrukować dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Mielcu. 200 egzemplarzy trafiło pod strzechy, do bibliotek, muzeów i urzędów, a tym, którym nie było dane, to pierwsze mieleckie herstory, przekazujemy e-booka. 

E-book (formaty .PDF - 88 stron..epub .mobi (Kindle)) można za darmo pobrać stąd:
http://wydaje.pl/e/sila-to-ona3 

Andrzej Talarek po raz czwarty

Jak zapowiada autor:
Dla mnie to jest wydarzenie znaczące. Właśnie otrzymałem z Wydawnictwa Diecezji Sandomierskiej moją czwartą już - i chyba ostatnią - książkę poetycką, zatytułowaną "Jak Piłat". Jest to książka bardzo osobista i bardzo szczególna. Przynajmniej ja tak uważam. Niektórzy twierdzą, że to nie jest poezja, ale nie mają racji. Jest poza tym piękna, z pięknymi kolorowymi ilustracjami (obrazy największych średniowiecznych mistrzów), świetnie złożona przez moją córkę.Dla mnie to jest dzieło życia (poetyckiego). Zawiera moje refleksje z podróży do Jerozolimy i Ziemi Świętej i rozważania o nawróceniu. Myślę, ze na przełomie września i października pokażę ją zainteresowanym.
Na okładce jest rycina "Nawrócenie Świętego Pawła" autorstwa Pisanello.

Pan Andrzej Talarek nie umywa rąk od prezentowania swoich utworów na żywo. Mieliśmy przyjemność posłuchać go w czerwcu na SLAMie poetyckim organizowanym przez SK JARTE. Kolejna edycja tego wydarzenia już 13. września - zapowiedź lada dzień także na obywatelski.mielec.pl !

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!