Kibicuj i krytykuj - 13. września drugi SLAM poetycki oraz warsztaty pisania i recytacji

W sobotę 13 września o godz. 20 w Night Clubie w Hotelu Polskim, rusza drugi w Mielcu SLAM poetycki. Wstęp wolny. Zwieńczy on dwudniowe warsztaty z kreatywnego pisania i recytacji, które poprowadzi Wojciech Cichoń - slamer z Warszawy. Udział w nich też darmowy, zapisy do 7.września.

Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność. Zestawienie słów „slam poetycki” określa imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów.
Te odbędą się w Night-Clubie już drugi raz. Na końcu tekstu prezentujemy film z poprzedniej edycji.

Wydarzenie zwieńczy bezpłatne dwudniowe warsztaty slamu, które poprowadzi Wojciech Cichoń – slamer i poeta z Warszawy. Uczestnicy poćwiczą kreatywne pisanie, pracę przy mikrofonie oraz jak zdobywanie sympatii publiczności podczas występu.
Warsztaty odbędą się 12 i 13 września w siedzibie Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE przy ul. Chałubińskiego 6, na osiedlu Szafera, budynek przychodni lekarskiej. W piątek od godz. 16 do 20, a w sobotę od godz. 10 do 14. Na warsztaty zapisywać się można poprzez formularz na stronie internetowej www.m4.mielec.pl w zakładce „warsztaty”.

To działanie w ramach 9. edycji projektu M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce.

Wystąpić w Night Clubie może każdy - warsztaty nieobowiązkowe

W sobotę na scenie zaprezentują się uczestnicy warsztatów M4 ze slamu. Ale nie tylko. Scena jest otwarta. Jeśli KTOŚ /poeta, slamer/ nie brał udziału w warsztatach, a chciałby zaprezentować swoją twórczość przed publicznością, wystarczy, że zgłosi taką chęć tuż przed rozpoczęciem wydarzenia u organizatorów. Można to zrobić też wcześniej mailowo: wawerzbyszek(et)gmail.com

Inicjatywa M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce – RELACJE, IX edycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego, Gminy Miejskiej Mielec oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.

Tak było na poprzednim SLAMie poetyckim w Hotelu Polskim - zobacz WIDEO:


O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!