Zacznij biegać z grupą "Zabiegani Mielec" - Aktywiści mają nowy plan

Od ponad 3 lat, o kilku stałych porach w tygodniu zapraszają mielczan do wspólnego biegania i innej aktywności ruchowej, organizują imprezy - przedstawiamy grupę nieformalną "Zabiegani Mielec" i nowy (zimowy) grafik spotkań.

zabiegani mielec na zawodach hala sportowa grupa biegowa jogging maraton
Najbliższe treningi:
 • CZWARTEK (20 listopada ): 19:00 - Trening Biegowy dla wszystkich chętnych biegaczy - Zapraszamy - (Start Bieżnia Gryf Mielec, ul.Warszawska 5)
 • NIEDZIELA (23 listopada):
  09:00 - Trening Biegowy dla wszystkich chętnych biegaczy - Zapraszamy - (zaczynamy przy wejściu do lasu, ul.Partyzantów)
  15:00 - Morsowanie z grupą MAM. Tropicana - Rzochów. Zapraszamy wszystkich chętnych: Morsów, Foczki i Kibiców. 

 Od grudnia treningi biegowe w Mielcu według grafiku:

 • Poniedziałek: lekki trening dla początkujących,  
 • wtorek - trening dla wszystkich, ok 10km
 • środa - crossfit,
 • czwartek - siłownia, sauna, przyspieszenia
 • piątek - crossfit
 • sobota - górki w lesie
 • niedziela - długie lekkie wybieganie / morsowanie  
W niedzielę za to biegamy bardzo wolno. Tak, jeszcze wolniej niż na tygodniu. Dlatego czekamy także w ten dzień na wszystkich chętnych, by pobiegać razem z nami. Przebiegniemy wolno dystans 5 kilometrów, a jeśli siły i kondycja pozwolą, pobiegniemy kolejną pętelkę. Tyle biegać będziemy, ile tylko będziemy chcieli. W każdej chwili można zakończyć trening Nic tu nie ma na siłę. A wiecie dlaczego? Bo my robimy to dla przyjemności. Bo to jest taki sport właśnie.

Gdzie są trasy biegowe w Mielcu?

Treningi zaczynają na Smoczce: Ulica Wolności - przy sklepie "Orzech", przy wejściu do lasu (ul.Partyzantów) albo Ulica Powstańców Warszawy - przy "Pływalni Smoczka".
- informacje o najbliższym treningu zawsze na stronie głównej zabieganimielec.pl

Zabiegani znajdują czas dla siebie

Wielu z Nas, w dzisiejszym świecie, ciągle się waha i nie może dokonać wyboru, czego w życiu, poza codziennymi obowiązkami, oczekuje. Bo przecież szkoła jest ważna, praca, rodzina czy dom. Czy można znaleźć zatem czas na coś jeszcze?.. Na coś, co sprawi nam przyjemność? Tak można. A wiecie na co? Pewnie się domyślacie, to Bieganie - czyli pasja niejednego z nas.
Członkowie Grupy też mieli podobny problem. Każdy musiał zadać sobie pytanie czy warto biegać. Kiedy się już zdecydujemy i podejmiemy decyzję, że chcemy truchtać, wrogiem naszym może być fakt, że trzeba znaleźć na to odrobinę czasu w dzisiejszym zabieganym świecie.

Aktywni... nawet przed komputerem

Oprócz strony www, mają forum ( http://zabieganimielec.pl/index.php/forum/kategorie ) i grupę na Facebooku ( https://www.facebook.com/groups/267553063278916/?fref=ts )

Pomagają mieszkańcom Mielca zacząć biegać

Służą zawsze pomocą i doradzają. Trenerzy, doświadczeni biegacze i nauczyciele, są zawsze do dyspozycji i służą fachową pomocą  Zapewniają jednak, że najbardziej potrzebna jest mobilizacja - najtrudniej jest założyć buty, wyjść i zacząć biegać. Wystarczy przyjść na któryś trening, to zaprosimy i przyjmiemy do naszej grupy. Potem wspólne udziały w zawodach, maratonach, biegach miejskich i górskich - także zajmując miejsca na podium.

Biegamy po lesie. Biegamy na bieżni. Biegamy po chodnikach i po ścieżkach rowerowych. Biegamy wszędzie, gdzie się da Promujemy zdrowy tryb życia. Chcemy zarazić bieganiem Was wszystkich.
Przyjdź na trening i dołącz do nas! Pokażemy Ci jak się rozgrzewać, jak biegać, i jak rozciągać się po biegu, by czerpać z niego maximum przyjemności i wyciągać z każdej przebieżki najwięcej jak się da, bez kontuzji i bez ryzyka Tak, ten sport nic nie kosztuje. Biegamy dla przyjemności. Tu nie trzeba za nic płacić.
Czy wiecie jak miło osiąga się wyznaczone cele biegając w grupie. Najpierw 5 minut biegu, potem 10, a nawet 30. Później to już tylko przyjemność, kiedy przez godzinę możemy biec, pozostawiając wszystkie nasze zmartwienia i problemy za plecami.
- zapewniają na swojej stronie www.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!