[Wideo] Jaki masz powód do głosowania? - nowe kampanie profrekwencyjne

powody pojscia na wybory frekwencja Mielec

 Akcji zachęcających do "pójścia" na wybory (tzw. "profrekwencyjnych") w każdej kampanii pojawia się kilka. Zobacz przegląd tegorocznych pomysłów z kraju i nasze mieleckie akcje!


Poczucie, że to "nasze podwórko" i "nasza dzielnica", że wypada, że komuś zależy... każdy powód jest dobry, żeby każdy poszedł na wybory
- To głoszą spoty koalicji "Masz głos - masz wybór". Pojawiają się w nich głównie młodzi ludzie - rowerzysta, matka, elegancka kobieta, mężczyzna na wózku - oraz pies:

Pójdą na wybory, choćby w deszczu?

INSPRO, w ramach akcji Obywatele Decydują, dosadnie i dosłownie mówi o... olewaniu:W spocie Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) wystąpiła aktorka Julia Kamińska. Za rzekomo obsceniczny charakter i wulgaryzację języka, emisji spotu odmówiło Polskie Radio.
INSPRO stoi także za portalem do rozliczania polityków z obietnic: ObywateleRozliczaja.pl

Ten sam łódzki Instytut zachęca w tym roku do wysłania pytania do włodarzy kończących kadencje, czy spełnili swoje obietnice - wystarczy ich wskazać w formularzu tutaj https://obywateledecyduja.pl/

A co dzieje się w Mielcu?

1. Anna Bratek realizuje działania w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór - jest "Rzecznikiem dostępnych wyborów" - szczegóły opisuje tutaj, na swoim blogu >>

Sami poszukali sobie Radnych. Znaleźli?

2. Zrealizowaliśmy w tym roku (jako Obywatelski Mielec) akcję-eksperyment "A co gdybyśmy poszukali radnych na rynku pracy?" - zobacz tutaj przebieg i wyniki rekrutacji!

3. Ułatwiamy mieszkańcom wybory publikując listę kandydatów dla każdego osiedla [zobacz tutaj].

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!