społeczna strona miasta

W piątek w Rzeszowie startuje PRZEpuszczalnik - konferencje "z dowozem" mobilnym centrum wsparcia NGO

Jak zapowiadaliśmy, "Mobilne centrum wsparcia przedsiębiorczości i NGO" wystartowało z początkiem grudnia. Zespół Fundacji PrzeKarpacie wypracował nowy format wydarzeń - przekazu wideo z konferencji odbywających się poza Podkarpaciem. Pierwsza edycja w piątek w Rzeszowie wyświetli sławny kurs przedsiębiorczości od najlepszych ekspertów z Doliny Krzemowej - w języku angielskim.

Pierwsza edycja skierowana jest do osób noszących się z pomysłem na biznes technologiczny - programistów, studentów. Kolejne ułatwią udział w konferencjach i seminariach także skierowanych do organizacji pozarządowych, aktywistów.
"W ramach nowego formatu spotkań "PRZEpuszczalnik" zorganizujemy przekazy wideo z konferencji odbywających się poza Podkarpaciem. Ułatwimy tym samym dostęp do wiedzy bez potrzeby wyjazdu, zapewniając też integrację społecznikom i młodym przedsiębiorcom."
- zapowiada Krzysztof Tańcula z promującej przedsiębiorczość Fundacji PrzeKarpacie.

Fundacja PrzeKarpacie w trakcie warsztatów strategicznych wypracowała nowe formaty wydarzeń i uzyskała do tego celu sprzęt, dzięki środkom z konkursu rozwijającego młode organizacje pozarządowe. Projekt "Mobilne centrum wsparcia przedsiębiorczości i NGO" dofinansowany z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskie”.

W programie wydarzenia kurs z Uniwersytetu Stanforda prowadzony przez ekspertów z topowego inkubatora Y Combinator. Cotygodniowe pokazy kolejnych części tego kursu odbywają się już w ponad 100 ośrodkach na świecie, m.in. w Krakowie. 
Y Combinator to inkubator przedsiębiorczości w Dolinie Krzemowej, który zainwestował już w ponad pół tysiąca firm. Średnia ich wartość przekracza 45 milionów dolarów. W 2012 roku Forbes ogłosił go mianem najlepszego inkubatora i akceleratora. Udział w nim nadaje prestiżowy status - jest znakiem jakości przygotowania do funkcjonowania na rynku.

Miejsce: ul.Hetmańska 4/16 w Rzeszowie - sala konferencyjna inkubatora organizacji pozarządowych
Termin: piątek 12.12.2014 godzina 14:00 - 16:30
Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/293858010824913/


Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: