Jak to "niedasię"? - krzyknęli seniorzy. A na co to całe zbieranie nakrętek? - SPM1

Zaczynamy nowy cykl: "społeczny przegląd mediów" (SPM), który postaramy się publikować co tydzień. W pierwszej edycji polecamy: kulisy zbierania nakrętek, relację ze zwycięskiej medialnej akcji seniorów. Znajdziesz też tekst o młodym pokoleniu i jego podejściu do usług publicznych, a także doniesienie na temat mieleckiej linii kolejowej.

nakrec sie na pomaganie seniorzy w akcji ASOS informacje trzeciego wieku


Po co nakręcamy się na pomaganie? Czy zbieranie nakrętek się opłaca? 

nakręć się na pomaganie - zbiórka nakrętek mielec
Ze sprzedaży nakrętek organizator akcji uzyskuje 90 groszy za 1 kg (200-300 szt). Wrzucać można nie tylko nakrętki od napojów czy mleka, ale także wieczka od dezodorantów i chemii domowej.
Dla tych, którzy zastanawiają się, czy to jest opłacalne, pojawia się ważny argument:

"...wspólne zbieractwo buduje solidarną chęć pomocy i zaangażowanie w sprawy najbardziej potrzebujących. Wtedy akcja ma sens: globalnie nie wymaga niemal nakładów czasu i funduszy ani od zbierających, ani od przyjmujących nakrętki"

Więcej: "Nakrętkomania" - Gość Niedzielny http://gosc.pl/doc/2318846.Nakretkomania

Rośnie zaangażowanie młodzieży? - "Jak zepsuliśmy własne dzieci" 

Marta Piątkowska rozmawia z dr Janem Czarzastym z Zakładu Socjologii Ekonomicznej SGH

"Chce pani dobrych wiadomości? Proszę bardzo. Cieszy mnie, że młodzi coraz częściej nie patrzą na ludzi u władzy jak na naszych panów, tylko wynajętych przez społeczeństwo usługodawców. To przekonanie ciągle zbyt rzadko przeradza się w akcję, lecz ten nowy stan świadomości będzie oddziaływał coraz silniej, w miarę wchodzenia kolejnych roczników w dorosłość, bo za tym idzie nie tylko głosowanie, ale także czynne angażowanie się w życie publiczne ludzi z pokolenia potransformacyjnego. Ostatnie wybory samorządowe wyniosły do władzy trochę jego przedstawicieli niereprezentujących głównych partii - partyjniacy są na ogół zepsuci przez starszych i nie ma co wiązać z nimi nadmiernych nadziei - przyglądajmy się im uważnie, a nuż ich deklaracje wyborcze się zmaterializują. To byłby mały, ale ważny przełom w naszej kulturze politycznej."

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,17274083.html

Linia kolejowa Stalowa-Wola - Lublin zostanie zelektryfikowana? Co dalej?


Prowadzone są działania na rzecz przedłużenia szlaku Rzeszów - Stalowa-Wola, jednak kto wie czy w dalszej perspektywie może to pomóc w rozwoju kolejowego szlaku przez Mielec do Dębicy?

http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/blizej-modernizacji-linii-lublin-stalowa-wola-2706/ 

 Jak to "niedasię"? Seniorzy idą po swoje... przez media


W Krakowie przeprowadzono skuteczną akcję medialną z dziedziny obywatelskiego public relations. Jej autorami byli uczestnicy Akademii Obywateli Trzeciego Wieku Fundacji Stańczyka. Urzędnikom od transportu przypomnieli oni stare przysłowie: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie - nagłośnili w mediach problem nieczytelnych rozkładów autobusów i zbywającą odpowiedź urzędnika.

Swój sukces zawdzięczają przebytemu w tym celu szkoleniu z kontaktów z mediami.

Jak to "niedasię"? Seniorzy idą po swoje - Marketing-news, 13.stycznia
http://marketing-news.pl/article.php?art=2629

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!