Przyjdź 3.lutego i poznaj inspirujące innowacje społeczne

3.lutego organizujemy spotkanie w lokalu Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE przy ul.Chałubińskiego 6. Tematem będzie nowatorskie rozwiązywanie problemów społecznych. Wspólne obejrzymy na żywo prezentację, którą poprowadzi Agata Stafiej-Bartosik z polskiego oddziału organizacji Ashoka. Zaczynamy równo o godzinie 16, przekaz potrwa godzinę, a po nim dyskusja.Jak zaprasza p.Agata Stafiej-Bartosik:

Czy można zmienić świat spod budki z piwem? Czy szczur może rzucić wyzwanie przemysłowi zbrojeniowemu? Gdzie osoby widzące są bez szans bez niewidomego przewodnika? I dlaczego warto się pośmiać przed chemioterapią? 
Innowacje społeczne są często banalnie proste, ale nieoczywiste. Podczas webinarium spróbuję pokazać różne typy innowacji społecznych, podam kilka definicji, opowiem o wielu innowacjach, polskich i światowych, które zostały uznane za wyjątkowe przez międzynarodową organizację Ashoka (poland.ashoka.org). Opowiem o tym, co innowatorów społecznych łączy, poza oczywiście empatią i realną chęcią zmiany na lepsze. Postaram się pokazać, że innowacje nie muszą być związane z technologiami, ale zazwyczaj wynikają ze zmysłu obserwacji i umiejętności zarządczych.

Agata Stafiej-Bartosik zajmuje się od wielu lat projektami na styku biznesu i organizacji pozarządowych. W roku 2001 została wybrana Ashoka Fellow za działania w obszarze reklamy społecznej i marketingu zaangażowanego społecznie. Współzakładała Fundację Komunikacji Społecznej oraz serbską organizację SMartKolektiv. Była menedżerem ds. CSR w Danone, gdzie tworzyła i wdrażała innowacyjny wówczas na polskim rynku program Podziel się Posiłkiem. Pracowała jako wicedyrektor w dziale doradztwa biznesowego PwC, gdzie zajmowała się strategiami społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju dla dużych firm. Od października zeszłego roku prowadzi Ashokę w Polsce.


Webinar organizuje Szkoła Liderów http://www.liderzy.pl/aktualnosci.php?news_id=621 w ramach projektu Laboratorium Innowacji Lokalnych, do którego trwa nabór.
Pokaz w Mielcu organizuje Stowarzyszenie Kulturalne JARTE i Fundacja PrzeKarpacie, rozwijająca format spotkań "PRZEpuszczalnik" (organizowaniu przekazów wydarzeń spoza Podkarpacia).

Termin: wtorek, 3. lutego 2015r godzina 16:00 (prosimy o punktualne (wcześniejsze) przybycie - dokładnie wtedy zaczyna się przekaz)
Miejsce: Mielec, ul.Chałubińskiego 6 (budynek przychodni, niski parter)
Wstęp: wolny, mile widziane zapisanie się do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1534323003515748/

O autorze Krzysiek Tańcula

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!