Kto nie ma jeszcze 26 lat nadal może polubić finanse [nabór]

Młodzi członkowie organizacji pozarządowych z Podkarpacia mogą wziąć udział w projekcie."Polubić Finanse". Wśród działań są warsztaty rozwijające umiejętności liderskie, finansowo- księgowe (pod NGO), zrealizowanie lokalnego działania oraz... wyjazd do Islandii! W naszym województwie jest tylko 20 miejsc, nabór trwa do końca marca.

nabór polubić finanse w zhp z norweskich projekt wyjazd islandia


Zadaniem warsztatów wprowadzających jest pomoc uczestnikom w określeniu swoich zainteresowań związanych z zarządzaniem finansami. W każdym z 5 województw, w których prowadzony jest projekt, zostanie przeprowadzony jeden warsztat trzydniowy. Województwo podkarpackie: Termin: 17-19 kwietnia 2015 r. Miejsce: Komenda Chorągwi Podkarpackiej, ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów

Uczestnicy zdobędą umiejętności
 • zarządzania finansami w organizacjach, 
 • prowadzenia księgowości, 
 • zarządzania projektem oraz 
 • pozyskiwania środków, 
a zostanie to zrealizowane przez:
 1. warsztaty wprowadzające, 
 2. projekty lokalne, 
 3. akcję szkoleniową, 
 4. wizytę studyjną, 
 5. seminaria regionalne z udziałem partnera z Islandii oraz 
 6. wirtualny poradnik poświęcony tematyce finansów. 
Rekrutacja do projektu "Polubić finanse" Interesujesz się matematyką, polityką młodzieżową i jesteś lokalnym społecznikiem? Masz 16-25 lat? Uważasz, że finanse, księgowość czy budżet obywatelski to hasła zarezerwowane wyłącznie dla specjalistów? Nic podobnego! Daj sobie szanse – polub finanse.

Harmonogram całego projektu "Polubić Finanse":

 • Rekrutacja uczestników (do końca marca 2015) 
 • Warsztaty wstępne (marzec – maj 2015) - warsztat trzydniowy dla województwa podkarpackiego: 17-19 kwietnia 2015 r. w Komendzie Chorągwi Podkarpackiej, ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów
 • Działania lokalne grup (maj 2015 – marzec 2016) 
 • Akcja szkoleniowa (czerwiec 2015 – marzec 2016) 
 • Wizyta studyjna w Islandii (wrzesień – październik 2015) 
 • Seminaria podsumowujące (marzec – kwiecień 2016) 
 • Opracowanie i udostępnienie w Internecie podręcznika dotyczącego zarządzania finansami (kwiecień 2015 – marzec 2016)


„Polubić Finanse” to nowy projekt realizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego, skierowany do członków organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz radnych z młodzieżowych rad gmin w wieku 16 – 25 lat z terenów 5 województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego.
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności 200 młodzieżowych liderów w zakresie: zarządzania finansami w organizacjach, prowadzenia księgowości, zarządzania projektem oraz pozyskiwania środków. Jak chcemy tego dokonać? W ramach działań projektowych chcą poszerzyć wiedzę młodych ludzi o następujące kwestie: finanse w organizacji, budżet obywatelski, księgowość organizacji. Będziemy to robili poprzez szkolenia, warsztaty, wizytę studyjną, seminaria oraz działania lokalnych grup projektowych. W każdym województwie objętym projektem powstanie 8 grup zadaniowych, po 5 osób każda. Członkowie grupy to osoby należące do ZHP oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych, które pod okiem tutora będą miały okazję realizować działania lokalne dopasowane do środowiska w jakim będą przeprowadzane oraz do zainteresowań członków zespołu.

Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Jak przystąpić do projektu Polubić Finanse? 

Aby skorzystać, kandydat musi wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem https://polubicfinanse.zgloszenia24.pl  . Na bazie przesłanych formularzy zostaną skompletowane grupy zadaniowe, uwzględniając w szczególności miejsce zamieszkania.
Rekrutacja trwa tylko do końca marca.
Więcej informacji: polubicfinanse.zhp.pl , kontakt: polubić[email protected] - Iga Pietryszka tel.: 727 507 175

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!