Jest zgoda Starosty! "Mamuśki" zebrały 5000 podpisów i wywalczyły pediatrę

Pod wnioskiem o dyżur pediatry na Pogotowiu zebrano 5 tysięcy podpisów i jest zgoda Starosty na taki gabinet.

O sprawie informowaliśmy wcześniej: o petycji (tutaj) i reakcji Pogotowia (tutaj).

We wtorek 10.marca Starosta Zbigniew Tymuła spotkał się z inicjatorami akcji - Katarzyną Kubik, Grzegorzem Majem (Stowarzyszenie Nasz Mielec) i innym członkiniami grupy "Szalone Mamuśki" z Mielca. Celem petycji było utworzenie w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu osobnego gabinetu dla dzieci, czynnego w nocy, weekendy i święta. W zamyśle inicjatorów akcji ma to poprawić bezpieczeństwo małych pacjentów. Pod petycją podpisało się 5 tysięcy osób.

pediatra mielec pogotowie podpisy petycja Starosta
W pierwszym rzędzie: Starosta Tymuła, Grzegorz Maj i Katarzyna Kubik fot. powiat-mielecki.pl


 Inicjatywa została przychylnie przyjęta przez Starostę, który obiecał zająć się sprawą.
- Zdajemy sobie sprawę, że dostęp do całodobowej opieki pediatrycznej jest niezbędny w naszym powiecie, bo mamy dużo młodych rodzin z dziećmi. Pod petycją udało się zebrać 5 tysięcy podpisów, więc ja to tak traktuję, jakby przyszło do mnie 5 tysięcy osób. Czuję się zobowiązany, aby zająć się tą sprawą. Na terenie powiatu mieleckiego jest ponad 20 lekarzy pediatrów, którzy pracują w niepublicznych jednostkach i pełnią dyżury w szpitalu. Wyjdę do nich z propozycją współpracy, która powinna być dla nich satysfakcjonująca
– powiedział po wtorkowym spotkaniu Starosta Zbigniew Tymuła.

Co teraz z pediatrą na Pogotowiu?

Pierwsze kroki w sprawie utworzenia dyżuru pediatrycznego Starosta już podjął. Były nimi rozmowy z Dyrekcją Pogotowia, Szpitala oraz przedstawicielką lekarzy. Niebawem odbędzie się spotkanie z lekarzami pediatrami. - czytamy na stronie Powiatu, w tekście z 11.marca.


Kwestia Pogotowia na sesji Rady Powiatu - 26.marca - aktualizacja rad społecznych

(Aktualizacja: Rady społeczne działają bez związku ze sprawą petycji, organizatorzy akcji nie planują przystępować do nich).

W zapowiedzianej na 26.marca sesji Rady Powiatu znajdujemy następujące punkty:

8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby przedstawicieli do Rady Społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.
9. Podjęcie uchwały w sprawie powołania i ustalenia składu osobowego Rady Społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.

10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby przedstawicieli Rady Powiatu Mieleckiego do Rady Społecznej działającej przy Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.
11. Podjęcie uchwały w sprawie powołania i ustalenia składu osobowego Rady Społecznej działającej przy Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Powołanie rad społecznych może mieć także związek z wcześniejszymi protestami personelu szpitala.

Na tej sesji Rada ma też przyjąć sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z NGO w 2014 roku.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!