TVP Rzeszów zrobiła reportaż o jednej z mieleckich organizacji. Zobacz, o której [LINK]

TVP Rzeszów wyemitowała reportaż poświęcony działaniom zmieniającym miasto, które od 11 lat podejmuje Stowarzyszenie Kulturalne JARTE. 

OGLĄDAJ!Czy i jaki wpływ wywiera ta organizacja - o tym mówią sami członkowie i wolontariusze, ale także Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca, Tacek Tejchma, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury oraz inni, związani z mielecką kulturą pracownicy instytucji.

Chodzi przede wszystkim o interdyscyplinarną imprezę „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” i jej znaczenie dla rozwoju młodych ludzi. Pierwszą edycję JARTE zorganizowało w 2006 roku. Przez pierwsze 3 lata miejscem finału był park za biblioteką przy ul. Kusocińskiego w Mielcu. Razem ze zmianą miejsca ewoluowała idea M4, dołączały kolejne młode osoby, chcące rozwijać swoje talenty i chętne to wspólnego działania.

BEZPOŚREDNI LINK DO REPORTAŻU


W materialne wolontariusze stowarzyszenia mówią, co wspólne inicjatywy zmieniły w ich życiu i jak dziś wykorzystują zdobyte umiejętności.

Film był emitowany na antenie TVP Rzeszów we wtorek 17 listopada 2015 w ramach cyklu „Co słychać w ekonomii społecznej?”, poświęconemu podkarpackim stowarzyszeniom, fundacjom oraz innym instytucjom oddolnym, które rozwiązują problemu społeczne.

Wcześniej w tym samym cyklu ukazał się reportaż o współpracy mieleckiego samorządu z organizacjami i potrzebie dialogu. LINK

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!