społeczna strona miasta

[Poznaj, czego jeszcze brakuje!] W tym roku 44 rodziny otrzymają Szlachetne Paczki z Mielca!

Szlachetna paczka to coroczna akcja o krajowym zasięgu, która polega na przygotowaniu pomocy dla najbiedniejszych rodzin. W Mielcu co roku udaje się ufundować kilkadziesiąt takich paczek. W tym roku 13 grudnia obdarowane zostaną co najmniej 44 rodziny! Potrzebni są jeszcze kolejni darczyńcy oraz kierowcy do rozwiezienia darów.

Szlachetna Paczka w Mielcu wolontariusze przekazują paczki ufundowane dla rodzin finał

Finał akcji już 12-13. grudnia. Wtedy ufundowane przez darczyńców, opakowane i dostarczone do bazy. Następnie paczki zostaną przez wolontariuszy dostarczone do rodzin.

Jak informuje nas Lider Rejonu "Mielec i okolice" Maciej Ochab, rodziny weryfikowane były podwójnie. Po wstępnym osobistym wywiadzie. następował drugi, jeszcze dokładniejszy. W tym roku jedna z rodzin wykluczyła się sama uznając, że z pewnością są bardziej potrzebujący. W przeciwieństwie do ubiegłych lat, w tym nie brano listy z MOPSu - są tylko rodziny nie uzyskujące stamtąd pomocy.

Rejonizacja w Szlachetnej Paczce oparta jest o darczyńców - rejon dotyczy miejsca, które jest im najbliżej, a cel pomocy może wykraczać poza np. Powiat. W grudniu dodano do rejonu także Nisko i Sędziszów Małopolski.

Akcję organizuje krakowskie Stowarzyszenie "Wiosna", którego liderem jest ks. Jacek Stryczek. Wolontariusze przeszli liczne szkolenia. Ich praca obejmuje także raportowanie jakie dary zostały przekazane (uczestniczą w ich rozpakowywaniu).

Zobacz, czego jeszcze brakuje do Szlachetnych Paczek w Mielcu

Jak dowiadujemy się na finiszu akcji, pojawiają się znaki zapytania - obawy o pełen sukces. Dotyczą one głównie:

Kierowcy potrzebni do rozwiezienia Szlachetnej Paczki finał akcji charytatywnej kurier
  • Kolejnych darczyńców
    (poszukiwane są zatem osoby lub grupy (np. firmy, instytucje), które ufundują całą listę potrzeb danej rodziny. Na liście pozostaje obecnie 9 rodzin - po dołączeniu do rejonu Niska i Sędziszowa).
  • Wózka inwalidzkiego (koszt ok. 3000 zł)
  • Kuchenki gazowej
  • Firm lub osób prywatnych (kierowcy) z samochodami - do rozwożenia darów w dniach 12-13. grudnia.
  • i inne.
Zadzwoń i dopytaj! Kontakt: Maciej Ochab: tel. 605 437 205

Bezpośredni kontakt w sprawie wózka i kuchenki: 798 895 288

Zdjęcia w tekście z ubiegłorocznego finału, dzięki uprzejmości Macieja Ochab.

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: