Charytatywne wegetariańskie gotowanie dla mieleckiego schroniska - Startuje Mielecka Kuchnia Społeczna

Mielecka Kuchnia Społeczna to nowy projekt, którego celem jest zebranie funduszy dla schroniska dla zwierząt. Już niedługo młodzi mielczanie zorganizują zajęcia z gotowania bezmięsnych dań dla 65 osób!

To akcja łącząca promocję wegetarianizmu i zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. My postanowiliśmy wesprzeć miejscowe schronisko dla zwierząt jednocześnie przekonując mieszkańców Mielca, że dieta bezmięsna nie musi być nudna i skomplikowana. 
- czytamy w zapowiedzi przesłanej przez młodych mielczan. W ramach większego ogólnopolskiego projektu "Zwolnieni z teorii" nauczą się w praktyce zarządzania projektami i zainspirują do aktywności społecznej.

W skład zespołu projektowego wchodzą: Wiktoria Brzezińska, Aleksandra Piechota, Krzysiek Michoński i Karolina Król.

Po dołączeniu do mieleckiej akcji można przynieść swój wegetariański specjał i próbować potraw przyniesionych przez innych. Za wstęp do "kuchni" można także zapłacić symboliczną sumę. Zebrane środki trafią do Fundacji Animals Mielec.

Mielecka Kuchnia Społeczna - prosta idea i promocja wegetarianizmu

Zauważyliśmy, że nasze miejscowe schronisko potrzebuje stałego wsparcia finansowego. Dużym problemem jest również powszechne uprzedzenie wobec wegetarian i wegan wynikające z nieznajomości ich nawyków żywieniowych oraz przekonania, że kuchnia bezmięsna jest pozbawiona smaku, skomplikowana i nie dostarcza podstawowych składników odżywczych. - tłumaczą organizatorzy.

Wynikiem akcji będzie pomoc finansowa dla Fundacji, poszerzanie wiedzy na temat diety bezmięsnej, pokazywanie możliwości kuchni wegetariańskiej i  zwalczanie uprzedzeń i stereotypów. Zaowocuje stworzeniem miejsc rozrywki i rekreacji, możliwości poznania nowych ludzi, zobrazowanie problemu społecznego. Sposobem na to będzie organizacja wydarzenia społecznego, współpraca z prywatnymi przedsiębiorstwami, dzielenie się wegetariańskimi przepisami kulinarnymi. Akcji towarzyszyć będzie promocja na Facebooku i Snapchacie oraz plakaty.
Już teraz można dołączyć do fanów na facebooku: https://www.facebook.com/m.kuchnia.spoleczna/

Projekt MKS realizowany jest w ramach „ZWOLNIENI Z TEORII”

„Zwolnieni z Teorii” to olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego.

Więcej szczegółów już wkrótce. Pierwsze wydarzenia planowane sa w lutym i marcu.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!