"Czeski film" o strategii mieleckiej kultury

28 stycznia podczas posiedzenia komisji oświaty i kultury rady miasta Mielca, Barbara Biesiadecka z BNB & Partners, prowadząca prace nad Strategią Rozwoju Kultury (SRK), zapoznawała radnych z treścią tego dokumentu. W toku prezentacji nie padło ani słowo o konsultacjach tej strategii, stąd też, postanowiliśmy o nie zapytać. Odpowiedź brzmiała: „Nie wiemy”. Takiej odpowiedzi udzielili zarówno pani Biesiadecka, Jacek Tejchma, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, który SRK zamawia, oraz przewodniczący komisji, Marek Zalotyński. Dziś na stronie SCK opublikowano ogłoszenie o spotkaniu dla mieszkańców i konsultacje SRK.Dokument można przeczytać na stronie SCK >>>TUTAJ PDF


Polecamy lekturę „Strategii Rozwoju Kultury dla Miasta Mielca na lata 2015 – 2020” i zachęcamy do komentowania pod artykułem.

SCK zaprasza do wysyłania uwag i opinii na adres: [email protected] do dnia 15 lutego 2016 r. Organizowane jest także spotkanie z mieszkańcami 16 lutego 2016 r. o godz. 10.00 w sali nr 1 Domu Kultury SCK. Spotkanie w godzinach popołudniowych dla pracujących nie jest uwzględnione.

SCK informuje o kończących się pracach nad przygotowaniem Strategii. Od sierpnia 2015 r. firma BNB&Partners Sp. z o.o. z Krakowa wiedziała, że jej oferta spotkała się z pozytywną oceną i będzie realizowana, jednak właściwe działania zaczęły się w październiku.

Pytano pracowników SCK o "stan kultury w Mielcu". Dlaczego ich? SCK jest główną instytucją zajmującą się kulturą w Mielcu. Pod tym szyldem działa Dom Kultury, Muzeum Regionalne oraz Biblioteka. Prowadzono także ankiety, jednak z informacji nie wynika, ile ankiet przeprowadzono wśród mieszkańców. Uczniowie mieleckich szkół wypełnili 300 ankiet. Rozmawiano także z radnymi, urzędnikami oraz przedstawicielami organizacji kulturalnych. Liczby osób, które zaangażowały się w tworzenie SRK nie poznamy, ponieważ nie ma w dokumencie takiego wskaźnika.

Drugi etap prac polegał na przygotowaniu planu strategicznego, trzeci zaś, obecnie trwający, związany jest z konsultacjami społecznymi i merytorycznymi wersji roboczej Strategii i przygotowaniem jej ostatecznego kształtu.

Zapraszamy Państwa do dyskusji nad roboczą wersją „Strategii Rozwoju Kultury dla Miasta Mielca na lata 2015 – 2020”. Komentujcie, udostępniajcie w mediach społecznościowych, piszcie.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!