Mieleckie Forum Pozarządowe - spotkanie organizacji [PRZYJDŹ]

Mieleckie Forum Pozarządowe wypływa z potrzeby rozmowy i współpracy liderów stowarzyszeń oraz fundacji działających w Mielcu. Podczas plenarnego spotkania działających w Mielcu organizacji pozarządowych wymienimy się doświadczeniami, pomysłami oraz zaprezentujemy wspólne inicjatywy. Wypracujemy również priorytety współpracy pomiędzy władzami lokalnymi i III sektorem na przyszłość.


Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 marca o g. 18.00 w auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, u. Skłodowskiej 4.   


Poświęcone będzie wyborom reprezentacji mieleckich organizacji do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Będzie to również miejsce, w którym zostanie zaprezentowana działalność Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego i jej doświadczeń.
Mieleckie Forum Pozarządowe będzie okazją do omówienia współpracy z Urzędem Miasta Mielec, do kuluarowych rozmów na tematy trapiące przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji, do pochwalenia się tym, co dobre i zebrania uwag na temat tego co trzeba poprawić.

Ważnym elementem forum będą wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych w Mieleckiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego pierwszej kadencji. Zgodnie z wypracowanym we współpracy z organizacjami stanowiskiem, sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych wybranych w sześciu obszarach tematycznych wraz z trzema przedstawicielami Rady Miasta Mielca oraz trzema przedstawicielami Prezydenta, stanowić będą Mielecką Radę Działalności Pożytku Publicznego. Zastanowimy się, czy potrzebne i celowe jest istnienie dodatkowo Mieleckiej Rady Organizacji Pozarządowych.
Nie może zabraknąć liderów organizacji, dla których głos sektora i wpływ na kształt i jakość współpracy miasta z NGO w nadchodzących latach nie jest obojętny.


Plan Mieleckiego Forum Pozarządowego:


Prezentacja formuły działania Mieleckiej RDPP i rola organizacji pozarządowych - Kinga Bielec, Stowarzyszenie Kulturalne JARTE
Doświadczenia Powiatowej RDPP - Bogdan Kołacz, Towarzystwo Trzeźwościowe „Nowe Życie”
Rozmowy w sześciu obszarach tematycznych – wybór kandydatów do Mieleckiej RDPP
Problemy, uwagi, propozycje rozwiązań kwestii systemowych związanych ze współpracą miasta z organizacjami pozarządowymi - dyskusja

Kiedy: 03.03.2016 (czwartek), godz. 18:00
Gdzie: aula Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, u. Skłodowskiej 4.   


O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!