Znamy kandydatów do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego [LISTA]

Chętnych do pracy w radzie jest 14 osób. Teraz czas na zapoznanie się z ich charakterystykami i ich bardziej lub mniej szczegółowymi pomysłami na pracę. Rada to opiniodawczo-doradczy zespół, który ma działać na rzecz lepszej współpracy samorządu miejskiego ze stowarzyszeniami i fundacjami.   
21 kwietnia Urząd Miasta opublikował na swojej stronie Listę kandydatów do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego


Warto się zapoznać z tym, kim są zgłoszone osoby i jakie doświadczenia chciałyby wykorzystać w pracy w mieleckiej radzie. Niektórzy jasno przedstawili pomysły na swoje działania w radzie. Inni posłużyli się ogólnikami, a przy kilku nazwiskach nie znajdziemy programu, z którym startują. Dlatego ważne jest, aby podczas forum wszystkich organizacji, jeszcze raz zapytać kandydatów, co chcą robić w radzie, jeśli zostaną wybrani.

Chcecie poznać kandydatów?

Przyjdźcie na spotkanie, które odbędzie się 31 marca o g. 18.00 w auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, u. Skłodowskiej 4. Więcej piszemy w poście o Mieleckim Foum Pozarządowym.


Jak wybrać kandydatów?

Głosowanie rozpocznie się 4 kwietnia o g. 16.00 na spotkaniu w Urzędzie Miasta (sala nr 11). Będzie to swoiste forum wyborcze, na którym zaprezentuje się każdy kandydat, a uczestnicy będą mogli zadawać pytania. Przypomnijmy, że głosować mogą tylko organizacje, które swoją siedzibę mają w Mielcu. 

Do 12 kwietnia potrwa oddawanie głosów, więc obecność i zagłosowanie 4 kwietnia nie są bezwzględnie konieczne. Ważne jest, aby oddać ważny głos, jeśli dana organizacja zdecyduje się wziąć udział w wyborach.

Jak oddać ważny głos?

Każda organizacja ma ich 6, po jednym głosie w każdej kategorii. Można oddać też mniej głosów - ważne, aby zaznaczyć chociaż jednego kandydata w jednej z kategorii. Jeśli kandydatów w jednej kategorii będzie zaznaczonych więcej, głos nie jest ważny. Nie można też oddać pustej karty.

Co ważne kartę do głosowania muszą podpisać osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji zgodnie z zapisami w danym rejestrze. Można dołączać również pełnomocnictwa. Głosować będzie można poprzez kartę zamieszczoną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Wybrani kandydaci przez kolejne 3 lata będą pracować w radzie na rzecz budowania i wzmacniania dialogu samorządu z organizacjami pozarządowymi.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!