[Szlachetna Paczka] Poznajcie tych, którzy potrzebują waszej pomocy!

19 listopada rusza baza rodzin, które czekają na darczyńców „Szlachetnej Paczki”. – Znaleźliśmy kilkadziesiąt rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej nie ze swojej winy. Często to los wpłynął na ich tragiczne losy – mówi Monika Kłoda, liderka Szlachetnej Paczki w Mielcu.

- Wiemy, że rodzin, które potrzebują pomocy jest w powiecie mieleckim wiele, ale naszym zadaniem było wyszukanie tych, dla których paczka będzie impulsem do kolejnej zmiany. Takich, które tak jak potrafią radzą sobie z trudami życia, nie narzekają, nie oczekują pomocy, choć bardzo jej potrzebują. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy – dodaje.
Bazę danych z historiami osób, które szukają darczyńców znajdziecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Musicie wybrać tam powiat mielecki i rodzinę, której chcecie pomóc.

– Każda z tych historii to realne problemy, tragedie i realni ludzie, którzy walczą i nie poddają się. Prezent, który darczyńca im przygotuje zmieni ich los. Głęboko w to wierzymy, bo znamy takie historie. Co roku je widzimy – opowiada Monika. – Komuś może się wydawać, że paczka to pomoc, która nie zmieni życia. Tymczasem dla tych ludzi, to takie „światełko w tunelu”, realna pomoc w codziennym życiu – mówi. - Pamiętajcie, że „Szlachetna Paczka” łączy ludzi. Nie tylko darczyńcę z rodziną. Łączy też darczyńców, którzy w grupie są w stanie spełnić każde marzenie swojej – wybranej rodziny. Zaproście do wspólnego pomagania znajomych, kolegów z pracy, rodzinę. Połączmy siły i pokażmy rodzinom z Mielca, że wspólnie można zmieniać świat – zachęca Monika Kłoda.

Nie możesz zrobić paczki? Możesz pomóc inaczej. Tak jak młodzież z warsztatów Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Przy wsparciu uczniów klasy If z I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Konarskiego przygotowali kartki świąteczne, które będą podziękowaniami dla tegorocznych darczyńców i wolontariuszy. - Powstało 100 pięknych kartek. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z mieleckiego liceum i opiekunce samorządu uczniowskiego Marioli Maj za zainteresowanie tematem i za tak wielką pomoc – mówi Monika Kłoda. – Kartki wręczymy podczas wigilijnego spotkania – dodaje.To jednak nie koniec możliwości. Podczas finału „Szlachetnej Paczki” (10 – 11 grudnia), do mieleckiego magazynu, będziecie mogli przynieść nakrętki. – Zbieramy je dla jednego z naszych podopiecznych – tłumaczy liderka mieleckiej Paczki.
W tym roku finał „Szlachetnej Paczki” patronatem objęli: Daniel Kozdęba, prezydent Mielca i Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.
Osoba do kontaktu:
Monika Kłoda, liderka „Szlachetnej Paczki” w Mielcu,
Tel. 793 674 777


O autorze Anonimowy

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!