Jak ze smogiem walczy dziennikarstwo obywatelskie? [Poznaj sukcesy OM]

Jak powiadomił nas czytelnik, dzięki informacji o sposobach walki ze smogiem, dostał szansę na rozwój swojego pomysłu. Mielec będzie miał reprezentantów na Smogathonie w Krakowie! Poznaj też inne sukcesy obywatelski.mielec.pl smogathon startup walczy ze smogiem monitoring powietrza


"Wysłaliśmy" ekipę na "Smogathon"

Jak informuje nas Tomasz Białek, z naszego tekstu "Co naprawdę można zrobić z zanieczyszczeniem powietrza? Nadchodzi #SMOGATHON" dowiedział się o konkursie dla rozwiązań antysmogowych i postanowił wziąć w nim udział. Z ekipą nagrali film zgłoszeniowy o CLAIR i dostali się do wydarzenia, które już w ten weekend w Krakowie.
Wynalazcy dostali dzięki temu szansę na rozgłos pomysłu i uzyskanie dofinansowania jego rozwoju. To duża szansa dla Mielca, gdyż tutaj rozwiązanie będzie wtedy testowane, a w przyszłości może być rozwijane i produkowane.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Tłumy na spotkaniu z WIOŚ

Spotkanie z Inspektoratem przyciągnęło kilkudziesięciu mieszkańców, a pytania zadawane były przez 4 godziny. Także z tej sytuacji jesteśmy dumni, że mogliśmy mieć wpływ na frekwencję tego spotkania oraz skutecznie zachęciliśmy mieszkańców do przygotowania swoich pytań.

Profesjonaliści zaprojektują wygląd autobusów

Czego nie możemy być całkowicie pewni, a mamy pewne przypuszczenia, to także dzięki nam wyłoniono wykonawcę identyfikacji wizualnej MKS i komunikacji zbiorowej w mieście. Dokładnie dzięki podjęciu tematu tekstem "Jak przemalują autobusy MKS? Jest przetarg na wygląd komunikacji i czytelne tabliczki!" doświadczeni wykonawcy mogli dowiedzieć się o sprawie.

Nasz wpis o książkach o promocji organizacji pozarządowych nadal przyciąga uwagę!


Jak powiadomił nas czytelnik w tym tygodniu na Twitterze, szukał takiego zbioru i wygląda na to, że solidnie pomogliśmy. Polecamy uwadze: http://www.obywatelski.mielec.pl/2014/10/darmowe-poradniki-pdf-jak-promowac.html 

To nie zrobi się samo! - Zapraszamy do współpracy

Właśnie przyjmiemy członków do formującego się Stowarzyszenia Obywatelski Mielec. Skontaktuj się z nami na [email protected] lub wiadomością na Facebooku (tu).

O autorze Krzysiek Tańcula

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!