społeczna strona miasta

Wieża podzieli PiS? Marszałek Ortyl nie wie po co to miastu [Posłuchaj!]

Niezrozumienie wobec planów wieży widokowej w Mielcu wyraził Marszałek Województwa Podkarpackiego. Władysław Ortyl jest także mielczaninem i przewodniczącym okręgu PiS, a to radni miejscy tego ugrupowania zgłosili i przegłosowali ten projekt.

Władysław Ortyl powiedział, że trzeba zastanowić się, jak wieża widokowa wpisuje się w rozwój społeczno-gospodarczy i wziąć pod uwagę kontrowersje wokół samej figury nawet w kierunku rezygnacji z projektu. Zdaniem regionalnego szefa PiS uhonorowanie Patronki Miasta może odbyć się także na inne sposoby.

Marszałek był gościem Radia Leliwa w piątek 17.lutego. Poniżej nagranie tej części wywiadu, prowadzonego przez Tomasza Łępę:Z treści rozmowy przebija się wieloletnie doświadczenie Marszałka związane z decydowaniem o inwestycjach. Stwierdza, że widoki na Tatry nie mogą być jedynym powodem wydawania pieniędzy na ten cel.i Urząd Marszałkowski też nie wie o co chodzi

Jak się dowiadujemy kilka dni po wywiadzie, podległy Ortylowi urząd, który jednocześnie przyznał dotację na remont Parku Leśnego... nie wie o planach budowy czegokolwiek w tym miejscu. W ramach kampanii, jako komitet, złożyliśmy zapytanie o interpretację tzw. okresu trwałości dotacji unijnej na rewitalizację tego obszaru. Ku naszemu zaskoczeniu, rzeszowski urząd musi wystąpić do urzędników mieleckich o informacje, ponieważ dotychczas nikt nie powiadamiał o takich planach!
Okres trwałości zabraniający istotnych zmian, a szczególnie zmieniających przeznaczenie obiektu, zakończy się dopiero w 2019 roku. Złamanie tych zasad może skutkować karą - nawet koniecznością zwrotu dotacji. Z samej UE uzyskano ponad 2,5 miliona złotych.

"Możliwy neutralny charakter prac"

Aktualizacja: W piśmie z Urzędu Miejskiego z 22 lutego czytamy o możliwym "neutralnym" dla Parku charakterze prac. Urzędnicy rozważali kwestie trwałości projektu. Stoją na stanowisku, że te działania są dopuszczalne - powołują się na "udoskonalenie" projektu i poprawę funkcjonalności.
To nie zmienia wersji urzędników Marszałka, że nie byli informowani, więc czekamy na ich odpowiedź - do 13 kwietnia.

Trwa kampania przeciw planom wieży widokowej

Przypominamy o zbiórce podpisów pod petycją i prowadzonej kampanii przeciwko tej inwestycji - czytaj więcej tutaj i zbieraj podpisy z nami!! >>

Zostań poinformowanym mieszkańcem Mielca!

Głosy mieszkańców: