Dziękujemy za udział w kampanii przeciwko wieży widokowej! [Oświadczenie]

Oświadczenie Obywatelskiego Mielca i Komitetu przeciwko budowie wieży widokowej na zakończenie kampanii. To nie jest jeszcze finalne podsumowanie, gdyż m.in. trwa zwożenie list z podpisami pod petycją.

 


W Komitecie i gronie współpracujących osób z radością przyjęliśmy decyzję Klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości o odstąpieniu od realizacji planów budowy wieży widokowej na Górze Cyranowskiej w Mielcu. To kończy prowadzoną przez nas kampanię. Cieszymy się, że uwzględniony został głos licznej grupy mieszkańców, których reprezentowaliśmy w tej sprawie.
Liczymy, że przeznaczone na ten cel środki zostaną przesunięte na godny cel, być może także honorujący Patronkę Miasta. Zebraliśmy takie propozycje i opublikowaliśmy na stronie obywatelski.mielec.pl (tutaj >> http://www.obywatelski.mielec.pl/2017/03/co-zamiast-wiezy-basen-fundusz.html )

Otwarta pozostaje kwestia przywrócenia Budżetu Obywatelskiego, czego także dotyczy nasza petycja. Podpisy, z odpowiednią adnotacją, złożymy jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwa zwożenie list.

W tej sytuacji martwić nas mogą jedynie wskazywane powody zmiany decyzji, czyli rzekome ataki na Patronkę Miasta Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i pomijanie kwestii merytorycznych, podnoszonych również przez Pana Marszałka Władysława Ortyla. Protest realizowaliśmy w kierunku merytorycznym i na nim byliśmy skupieni.

Krzysztof Tańcula, osobiście i w imieniu Komitetu przepraszam za niefortunne porównanie użyte w pytaniu zadanym Prezydentowi Danielowi Kozdębie podczas spotkania z mieszkańcami. Precyzuję, że odniosłem się jedynie do prezentowanych na tym samym spotkaniu wnikliwych analiz innych inwestycji i chciałem wyrazić obawę o konsekwencje wyjątków od tej dokładności dla symboli właśnie. Łączę się zatem we wrażliwości z urażonymi osobami i ubolewam, że niektóre media rozgłaszały tę treść.

Oświadczamy, że wstrzymaliśmy się od angażowania w akcję mediów ogólnopolskich - ich publikacje i relacje nie były przez nas inicjowane. Jednocześnie uważamy, że fakt rozpoczęcia protestu przyczynił się do zatrzymania rozlewu krytycznych opinii o mieleckiej społeczności.

Dziękujemy za wszystkie głosy poparcia, polecane rozwiązania i udzieloną pomoc.
W szczególności organizacjom, które przyłączyły się do akcji zbiórki podpisów pod petycją - jako najbardziej aktywne zaznaczyły się rady osiedli, mieleckie koła KOD Mielec i Partii Razem, a także właściciele lokali - punktów zbiórki podpisów. Doceniamy także wkład mediów, Pana Andrzeja Talarka oraz Pana Michała Tomczyka w angażowanie lokalnej społeczności i informowanie o szczegółach sprawy.

Mamy nadzieję, że na tym doświadczeniu budowana będzie w mieście jeszcze szersza współpraca, aktywność obywatelska i troska o dobro wspólne.

Mimo że Komitet kończy działalność, to Obywatelski Mielec wyraża chęć współpracy z klubem Prawa i Sprawiedliwości przyznając słuszność wielu jego decyzji, tym bardziej wobec opinii o politycznym (partyjnym, lewackim) motywie protestu.

Komitet Społeczny przeciwko budowie wieży widokowej i Obywatelski Mielec

Krzysztof Tańcula, Mikołaj Skrzypiec
i inni członkowie komitetu:
Ryszard Kętrzyński
Grzegorz Pawlik
Bożena Skrzypiec
Bartosz Skwirut

O autorze Krzysiek Tańcula

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!