Radni rezygnują, obywatele chcą wyjaśnień: Czy Wiśniewski i Mleczko byli słupami?

wisniewski-truniarz-mleczko

30 października wygaszono na własną prośbę mandaty nowych radnych - Jacka Mleczko i Jacka Wiśniewskiego. Po ich rezygnacji "wskakują" kolejni z listy - Dominik Lucjan Surowiec (wieloletni radny) i Wiesław Truniarz (przedsiębiorca budowlany). Wiśniewski w niedzielę walczy w II turze o prezydenturę. Zapytaliśmy o wyjaśnienia w sprawie tych rezygnacji - do czasu publikacji oświadczenie przedstawił tylko Mleczko - zobacz!


[Zielonym kolorem oznaczamy komentarze czytelników tekstu w serwisie Hej.Mielec.pl ]


Kandydaci powinni wiedzieć, że nie będą mogli łączyć funkcji podległej miastu (dyrektora szkoły) i że dieta szeregowego radnego wynosi 1271,85 zł (co opisywaliśmy, gdy w tłusty czwartek 2 lata temu diety podwyższono), a więc nie jest konkurencyjna względem minimalnej nawet pensji. Wiśniewski jest dyrektorem jedynej szkoły średniej (Zespołu Szkół Ogólnokształcących), która podlega pod Miasto, a Mleczko wicedyrektorem SP 11. Mogli jednak bezpiecznie kandydować do Rady Powiatu.
Chyba zaraz wyrzucę komputer przez okno ze złości! Co za banda, mafia nauczycielska. Co za kombinacje? Jak nie chcesz być radnym to po co kandydujesz? Zeby kolega wszedł którego mielczanie nie chcą, bo jakby chcieli to by sami niego głosowali? Oszuści! Takie coś powinno być karane! - Ewa W.

Co za chamstwo! To po to startowali żeby nawet mandatu nie przyjąć? Głosowałem na Wiśniewskiego bo miły, młody a okazuje się że oddałem głos na starego PZPRowca! No co jest k..wa!? - Chamstwo

To jest jak najbardziej zgodne z prawem, ale nieuczciwe wobec wyborcow. Głosuje na młodego dyrektora szkoły a wchodzi facet z czerwoną przeszłością... Nie uwierzę że Wiśnia nie miał świadomości o tym wszystkim przed wyborami, po prostu nie uwierzę. Jak dla mnie to zwykła kombinacja w stylu P.

Oj szybko im wyborcy tego nie wybacza. Normalnie bez mydła ludzi załatwili! Stracili mój głos, już chyba na zawsze.


Nie wiedzieli, że nie mogą pełnić obu funkcji na raz?

Poniżej oświadczenie, jakie ukazało się dzisiaj po przesłaniu przez nas pytań. Jacek Mleczko przedstawia swoją perspektywę, że zmieniły się interpretacje przepisów - przed wyborami uważał, że może, teraz zadzwonił do Komisarza i okazało się, że nie. Do momentu publikacji tekstu nie uzyskaliśmy oświadczenia ani odpowiedzi Jacka Wiśniewskiego.

To pan Wiśniewski nie umie przeczytać jednej ustawy o Prawie Wyborczym w którym by się dowiedział, że nie będzie mógł łączyć tych dwóch funkcji!???Proszę nie pisać bredni bo to jeszcze bardzie pogrąża Jacka Wiśniewskiego. Co to za prezydent, który już na starcie oszukuje swoich wyborców...proszę nie robić spychologii na prawnika Sądu Rejonowego kiedy Wiśniewski wiedział doskonale jaka będzie sytuacja

"To Ty decydujesz czy chcesz mieć wpływ na Twoje miasto, czy oddasz to innym."

- takie zdanie znajdujemy w podsumowaniu kampanii przesłanym dzisiaj do mediów przez Jacka Wiśniewskiego.

Głosowałem na pana Wiśniewskiego, a mam Surowca w radzie. Czuję się oszukany przez tego Pana. Niezła laurka na nadchodząca prezydenturę Pana W. Ludzie go wybiorą, jako protest przeciw PIS, jako milego, młodego i nieskażonego... Czyżby było innaczej? Czyżby to była wizerunkowa gierka wyborcza? Mój głos stracił. Podkreślam czuję sie oszukany Panie Jacku! - Oszukany wyborca

Teatr figur woskowych.

Brak słów! To kpina z wyborców. Może trzeba było na lekcjach w szkole pilniej uczyć się wiedzy o społeczeństwie?

Niepoważne, nieuczciwe, cwaniackie!

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!