Odbierz za darmo zestaw do projektowania nagród i zmotywuj członków i uczestników!

Nowinką w działaniach społecznych jest tzw. grywalizacja, czyli wsprowadzanie nagród i emocji znanych z gier do pracy i nauki. Nowa darmowa publikacja "Grywalizacja. Zrób to sam!" krok po kroku pomaga zbudować w swoim projekcie i organizacji własny system nagród, nowych emocji i zabawy. Przesyłkę można otrzymać całkowicie za darmo dzięki Fundacji Orange.  

 Jak zmotywować ludzi do działania? Jak rozwiązać problem społeczny w sposób, który będzie dla nich wciągający jak gra? Na te pytania odpowiada poradnik „Grywalizacja. Zrób to sam!” dając instrukcję stworzenia grywalizacji oraz przykłady jej wdrożeń z całego świata Wg Wikipedii: Grywalizacja lub gryfikacja lub gamifikacja (ang. gamification) – wykorzystanie mechaniki znanej np. z gier fabularnych i komputerowych, do modyfikowania zachowań ludzi w sytuacjach niebędących grami, w celu zwiększenia zaangażowania ludzi. Technika bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy itp. Grywalizacja pozwala zaangażować ludzi do zajęć, które są zgodne z oczekiwaniami autora projektu, nawet jeśli są one uważane za nudne lub rutynowe. 
Publikacja składa się z trzech części: poradnika - czyli części teoretycznej wzbogaconej ćwiczeniami, książki z przykładami grywalizacji społecznej z całego świata i planszy aktywności dla czytelnika, w oparciu o którą może stworzyć swoją własną koncepcję.

Do kiedy można zamówić poradnik? Ostatnie sztuki

 Koncepcję warto opracować do końca października, gdyż jeszcze w tym miesiącu trwają zgłoszenia do konkursu, w ramach którego można wygrać 3 dni konsultacji pomysłu i przygotowanie go-projektu do dofinansowania (konkurs dla osób fizycznych - niekoniecznie organizacji). W momencie pisania tego tekstu dowiedzieliśmy się, że zostało ostatnie 500 kompletów.
-„ Poradnik „Grywalizacja. Zrób to sam” jest podsumowaniem naszych doświadczeń, którymi chcemy dzielić się z innymi organizacjami i wszystkimi środowiskami, w których grywalizacja może pomóc przeprowadzić zmianę na lepsze” – powiedziała Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange, na premierze książki, 12 września.
Poradnik tworzenia grywalizacji "Grywalizacja. Zrób to sam!"  zaangażuje ludzi w rozwiązanie problemu społecznego i pozwoli im poczuć emocje, jakie zwykle towarzyszą graniu w gry. Publikację przygotowano wspólnie z Fundacją Highlight/Inaczej i Laboratorium EE, aby promować zastosowanie nowych metod wpływania na zmianę społeczną.

Wejdź na stronę z formularzem zamówienia (tylko dla stowarzyszeń i fundacji): http://grywalizujemy.pl/zamow-wersje-drukowana/ 

Bez czekania dostępna jest też wersja PDF: http://grywalizujemy.pl/zamow-wersje-drukowana/

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!