Streetworkerzy i "Nowe Życie" załatwili udział w treningu Stali Mielec!

Projekt "Streetworker" Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie" wszedł w fazę realizacji i uczestnicy (mielecka młodzież) odbyli 6.listopada profesjonalny trening piłkarski z zawodnikami i kadrą Klubu "Stal Mielec".


Wspólny trening z piłkarzami „Stali Mielec” pod fachowym okiem kadry trenerskiej był wyczekiwany przez młodzież od dawna. Było to prawdziwe spełnienie marzeń i oczekiwań naszych podopiecznych
– powiedział Wiceprezes „Nowego Życia” Wirginiusz Królewicz i podziękował trenerom i piłkarzom mieleckiej „Stali”, za zaangażowanie i wyrozumiałość, a przede wszystkim za rozpromienienie twarzy dzieci.

Wcześniej uczestniczyli w meczach piłki ręcznej oraz piłki nożnej na stadionie „Stali Mielec” gdzie pod okiem opiekunów uczyli się aktywnego i kulturalnego kibicowania. W tym celu odbyło się również spotkanie z „młynowym” kibiców „Stali”.

Co jeszcze zorganizowali Streetworkerzy w Mielcu? 

O starcie projektu i planie działań ruszających w miasto Streetworkerów informowaliśmy (tutaj), projekt przebiega zgodnie z założeniami, jedynie informujemy o postępach.

Mieleccy Streetwokerzy - Karolina Czaja oraz Pan Andrzej Miłoszewski - rozpoczęli pracę od diagnozy środowiska lokalnego: obserwacji miejsc spotkań grup dzieci i młodzieży, obserwacji ich zachowań, a następnie rekrutacji uczestników projektu. Jednocześnie prowadzono konsultacje z pracownikami instytucji pomocowych (MOPS, PCPR), Policji oraz z przedstawicielami Rad Osiedli. Ostatecznie chęć współpracy wyraziła grupa dzieci i młodzieży z Miasteczka Młodego Robotnika, os. Cyranka, os. Lotników.

Kolejnym działaniem w ramach programu „Streetworker” po wspólnym treningu z piłkarzami „Stali Mielec” było spotkanie w dn. 08.11.2014. przy obelisku „Żołnierzy Wyklętych” w lesie szydłowieckim połączone z ogniskiem integracyjnym. W trakcie spotkania młodzież została zapoznana z historią walk o niepodległość na naszym terenie, okresem II Wojny Światowej i walkami o Wolną Polskę w obecnym kształcie. Po lekcji historii była przekąska przy ognisku i pieczenie kiełbasek, czas w kontakcie z przyrodą lasu, z dala od miasta.

Młodzież objęta programem uczestniczy w regularnych zajęciach sportowych – w poniedziałki na boisku przy ZSO nr 1 na Os. Lotników, a w czwartki na Hali MOSiR przy ul. Solskiego 1. W okresie letnim były też zajęcia rekreacyjne i integracyjne na odkrytej pływalni. Podczas wszystkich zajęć pedagodzy prowadzą z uczestnikami rozmowy mające na celu bliższe poznanie problemów oraz potrzeb młodzieży (uwzględniając je w planowaniu następnych spotkań), a w razie potrzeby podejmują działania interwencyjne.

Po strzelaniu bramek, pora na strzelanie do tarczy

Następnie wezmą udział w Turnieju Strzeleckim z okazji Święta Niepodległości na Strzelnicy LOK. 

Program jest koordynowany przez Biuro Spraw Społecznych Urzędu Miasta Mielca, a finansowany ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Źródło informacji i zdjęć: www.nowezycie.mielec.pl

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!