Wyprodukują w Mielcu giga-turbiny do przewietrzania miast! Będą też testowane weSSE!

Kolejna znana firma wybrała SSIE! Fabrykę w Mielcu uruchomi producent odkurzaczy, suszarek do rąk i wentylatorów. Postawi jednak na nowe produkty - gigantyczne silniki do przewietrzania miast ze smogu.


Producent przedstawił plany z władzami miasta, na wspólnej konferencji prasowej. Spotkanie zaczęło się od komplementów:
- "Mielecka lokalizacja jest perfekcyjnie przygotowana. Dzięki uzbrojeniu w potrzebne zanieczyszczenia możemy błyskawicznie, bo na miejscu, testować prototypy!
Zresztą, całe południe Polski to Eldorado dla takiego produktu"
- zachwycał się inwestor.

Turbulencje dla lotniska? - Nie, same oszczędności

Firma uspokaja, pokazując dobre strony - "Odpowiednie umiejscowienie dmuchawy pozwoli na dalsze skracanie pasa startowego!"
"A korony drzew skracaliśmy już od kilku miesięcy" - dodał Prezydent Miasta, co jeszcze uściślił rzecznik: "Jednocześnie dementujemy plotkę, że były to przygotowania pod rozmowy z Husqvarną".

Ostateczny argument padł jednak na końcu prezentacji:
"Wiatry, jakie generują tej mocy silniki redukują nie tylko ilość zanieczyszczeń, ale też rowerzystów, razem z ich masą krytyczną. Inwestycja się zwraca, bo odpadają koszty ścieżek rowerowych."
- przekonywali przedstawiciele korporacji.

Dysze o dowolnym kształcie, nawet... szubienic

Zapytaliśmy o kwestie ładu przestrzennego i dostosowania instalacji do nowej ustawy - "Na opuszczonym peronie dmuchawa może imitować np. pociąg pasażerski, a nawet czynny dworzec" - wymieniał - "kościół i skocznia narciarska, cokolwiek tam naprawdę jest". Chwalono też Park Leśny - "Świetnie przygotowaliście do tego celu bramę na Górce. Nadają się wszystkie bramy".

Kiedy produkt trafi na Rynek?

Już po konferencji, w korytarzu, wynalazcy wyjawili, że zgodnie z polityką firmy - budowania przyjaźni i pozycji lidera innowacji społecznych - już pierwszą demonstracyjną makietą zasłonią rzeźbę Gryfa i jego genitalia.

Materiał z okazji Prima-Aprillis. Historia, wydarzenie i wypowiedzi są fikcyjne.

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!