Pobierz listę kandydatów do Rady Miasta ze swojego osiedla!

Udostępniamy przejrzystą listę kandydatów do Rady Miasta, jaką trudno dostać! Analizę kto z kim walczy do 16.listopada o zasiadanie w Radzie (z analizą trendów, wykresami i prawdopodobieństwami) już opisaliśmy (tutaj). Dokładamy teraz pełną listą kandydatów z każdego osiedla - zyskaj czas na poznanie kandydatów! Pokaż ją domownikom i sąsiadom!

Dlaczego taka lista? - Niektórzy nie głosują, ponieważ trudno jest im się przygotować - z braku informacji. Szczególnie teraz, kiedy mamy pierwszy rok tzw. JOWów (czyli jednomandatowych okręgów wyborczych). Postanowiliśmy zatem ułatwić Mielczanom wybory. Między innymi, większość tekstów o wyborach używa określeń "komitet", "lista" czy "okręgi", kiedy my raczej operujemy ulicami i osiedlami. Tak też przerobiliśmy spis wszystkich 148 kandydatów - każdy znajdzie swoją ulicę i zobaczy listę "śmiałków" - to z nich może 16.listopada wybrać jednego.
kandydaci mielec

Kandydaci do rady oznaczeni i posortowani

Na liście w pliku PDF pozaznaczani są obecni radni (starający się o przedłużenie kadencji), poprzedni (walczący o powrót do Rady) oraz posortowaliśmy kandydatów od najmłodszych do najstarszych.

Lista tak krótka, że można wszystkich sprawdzić!

W jednym z jednomandatowych okręgów w wyborach do Rady Miasta jest zaledwie 4 kandydatów! W innych nieco więcej, co jednak jest prostsze niż we wcześniejszym systemie (gdzie mieliśmy do wyboru po kilku kandydatów z każdej partii -"komitetu").

Pobierz listę na której są kandydaci z Twojego osiedla [tutaj]

 [ Należy kliknąć kolejno w różowe przyciski ]
Listę można wydrukować i podzielić na osiedla, pokazać w domu, rodzinie, tablicy ogłoszeń na klatce schodowej.

Wymagane jest udostępnienie znajomym (FB, Twitter, Google+/Picasa). Aby przejść na stronę z listą kandydatów i pobrać ją w pliku PDF, kliknij przycisk "Pobierz przez fejsa":

lista kandydatow z osiedla do rady miasta

To lista kandydatów także z ulicy Warneńczyka czy Ducha Świętego, dowiesz się kto startuje do rady miasta ze Smoczki, jak i Osiedla, Kopernika, na Borku czy Starówce. Każdy okręg z 23 w Mielcu jest wymieniony, aby poznani byli kandydaci do Rady na Twojej ulicy - w odpowiedniej komisji wyborczej (każda będzie miała inne karty do głosowania).

O autorze Obywatelski Mielec

Autorem jest dziennikarz obywatelski z Mielca. Obywatelski Mielec to wspólny serwis aktywnych mieskzańców - członków organizacji społecznych, działaczy, osób które chcą coś zmienić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Napisz nam, co o tym myślisz!